Reprezentační přestávka věnovaná švýcarským hokejovým hrám je minulostí, a ještě před nástupem Vánoc se hlásí extraliga se dvěma koly. Bruslaři se v nich představí dvakrát na ledě soupeřů. Už v úterý ve Vítkovicích, v pátek pak jedou do Hradce Králové.

Hned úterní zápas bude pro oba soupeře ze spodku tabulky důležitý. Ridera má v tuto chvíli na kontě osmibodový náskok na poslední pozici. Půjde tedy o důležité utkání, které určí další vývoj v tabulce. Bruslaři doufají ve stažení náskoku svých soupeřů, Vítkovice naopak chtějí svým pronásledovatelům utéct.

Zatímco pro ostatní celky soutěže bylo 27. kolo hrané 10. prosince posledním utkáním před reprezentační přestávkou, Pardubice a Vítkovice před sebou měly ještě jeden důležitý zápas - odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů. Vítkovice doma hostily švýcarský Raperswil-Joona, který do Ostravar Arény dorazil i s Martinem Frkem a Petrem Čajkou v sestavě.

HC Benátky - ilustrační foto
Benátky odvrátily blamáž, obránce Antoš nastřílel čistý hattrick

V Mladé Boleslavi se hrály oba předchozí zápasy těchto celků. Oba vyhráli hosté z Vítkovic. První i díky hattricku dnes již bývalé opory Petera Muellera 4:2, v tom druhém zlomil krátce před koncem zápasu remízový stav přesnou trefou Dominik Lakatoš.

Třetí vzájemné utkání dvanáctého celku se čtrnáctým se hraje ve Vítkovicích v úterý od 17.30 hodin.