"Kádr jsme chtěli doplnit ještě o jednoho útočníka a jednoho obránce, což se nám tímto povedlo," pochvaluje si na oficiálním webu BK Ml. Boleslav sportovní manažer klubu Karel Hornický. "Hlavně jsou to také dobré osobnosti do kabiny," dodal Hornický. 

Útočník Petr Kafka vyrůstal ve Spartě, v áčku mu tady ale pšenka moc nekvetla. Vyzkoušel také zmíněné Kladno, kde před dvěma lety dokocne hrál dlouho vedle Pavla Patery, a také prvoligové Beroun a Písek.   "Petr Kafka je mladý a dravý útočník a jsme přesvědčeni, že především svým důrazem před brankou bude pro tým velmi prospěšný," okomentoval Karel  Hornický.

Obránce Michal Pavlů působí takřka celou svoji kariéru střídavě v Liberci a Benátkách nad Jizerou a podle Hornického v Kladně v ávěru upolynulé sezony ukázal, že z něj může vyrůst velice kvalitní bek. "Krom toho jako pravák nám bude velmi platný i v přesilovkách," řekl Hornický.

Oba hráči přicházejí do BK Mladá Boleslav na hostování, přestože vedení vyhlásilo, že chce sázet hlavně na své hráče.  "Oba zapadají do herní koncepce, kterou jsme si stanovili," vysvětloval Karel Hornický. "A v neposlední řadě jsou velmi dobří do kabiny. Nejsou to žádné velké hvězdy, ale obyčejní kluci, kteří chtějí dokázat, že hokej umí hrát."

Načež navázal: "Rád bych zdůraznil, že ti kluci sem jdou proto, že tady chtějí hrát. Nejsou sem odložení, je jejich přesvědčení být v Mladé Boleslavi. Samozřejmě se díváme dopředu a v případě další sezony – třeba i extraligové – s nimi počítáme a jednali bychom o jejich přestupu. V tuhle chvíli ale bylo hostování to nejjednodušší a hlavně nejrychlejší řešení," objasnil celou situaci.

Michal Pavlů.

Michal Pavlů