Úvod zápasu přitom patřil hostům. Roman Szturc jel dokonce dvakrát sám na Kantora, ale jednou zakončil do boleslavského gólmana, podruhé dokonce mimo. „Celou první třetinu jsme tahali za kratší konec a byla velká klika, že jsme ji vyhráli 1:0,“ komentoval za boleslavský trenérský štáb první dvacetiminutovku Pavel Patera. Jeho tým si nesl do druhé části jednobrankové vedení, které zajistil Pavol Skalický. Hned po přestávce jej navýšil Lukáš Žejdl a vypadalo to na domácí selanku.

Opak byl ale pravdou. Domácí totiž dostali Vítkovice do hry vlastní nedisciplinovaností. Za méně jak osm minut totiž posbírali 43 trestných minut a hráli tři minuty a pět vteřin pouze ve třech. Navíc bez dvou obránců – David Němeček dostal za faul do oblasti hlavy osobní desetiminutový trest, Martin Pláněk k pěti minutám za vražení na hrazení ještě navíc trest do konce utkání.

„Ve druhé jsme ale absolutně přestali dodržovat disciplínu a třetí třetinu jsme odehráli skvěle. Do příště se musíme zbytečných vyloučení vyvarovat, mohlo nás to totiž stát zápas. Hodně dlouho jsme hráli ve třech a to se nesmí opakovat,“ komentoval klíčovou fázi zápasu domácí brankář Pavel Kantor, který si v oslabení hodně zachytal. Hosté nakonec dokázali dlouhou přesilovku využít pouze jednou, když Kantora prostřelil Roman Szturc. „Měli jsme náskok Boleslavi minimálně srovnat. Ale v přesilovkách nás tlačí bota celou sezonu,“ litoval pouze jedné vstřelené branky gólman Vítkovic Patrik Bartošák.

Bruslaři si první přesilovku zahráli až ve třetí třetině. Tu ještě využít nedokázali. Při druhé, během vyloučení Jana Výtiska, ale doletěl puk z hole Davida Bernada až do branky a Boleslav měla zpátky dvoubrankový náskok. „Třetí gól rozhodl. Pak už jsme si zápas pohlídali. Disciplína byla na štíru, ale nahradili jsme to enormní snahou, za kterou musíme kluky pochválit,“ dodal ke kontrolovanému zbytku zápasu kouč Patera.

Vítkovice už se na odpor nezmohly a Boleslav si se svými fanoušky závěr zápasu užívala. Na konečných 4:1 pak upravil svým druhým gólem v zápase Lukáš Žejdl. Bruslaři mají za sebou tři vítězné zápasy v řadě, díky nimž poskočili už na devátou příčku. Na čtvrté Vítkovice přitom ztrácí pouhé čtyři body.

„Třetí vítězství v řadě potěší, ale ještě bych to nenazýval šňůrou, ale spíš takovou šňůrkou. Doufám, že v tom budeme pokračovat i když nás čekají těžcí soupeři. V Brně se nehraje dobře a na Spartě to také bývá těžké,“ dodal k našlapanému svátečnímu programu brankář Kantor, který v brankovišti nahradil zraněného Slovince Krošelje.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 4:1

Branky a nahrávky: 18. Skalický (T. Knotek, Vondrka), 22. Žejdl, 49. Bernad (P. Musil, M. Látal), 56. Žejdl (L. Pabiška, Vondrka) – 32. Szturc (Roman). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4, navíc Němeček 10 minut OT, Pláněk 5+DKU (oba MB). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3369.

Mladá Boleslav: Kantor – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka – Skalický, T. Knotek, Vondrka – Pacovský, P. Musil, M. Látal – L. Pabiška, Žejdl, Šťastný – P. Kousal, Najman, Flynn.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Toman, Szturc – Schleiss, Stránský, Zdráhal.