Střeleckou nulu, která svítila na boleslavské straně ve třech předešlých vzájemných soubojích, dokázal už po necelých třech minutách vymazat David Šťastný. Přesilovku po vyloučení Daňa využil po osmnácti vteřinách.

Na začátku sedmé minuty hosté vedli dokonce o dvě branky. To Kousalův nástřel tečoval v předbrankovém prostoru Oscar Flynn. Hráč, který byl součástí dvojnásobné výměny se Zlínem během uplynulého týdne, tak oslavil parádně svůj návrat do boleslavského dresu. Pro Středočechy šlo v utkání o poslední větší radost.

Velkou komplikací se stejně jako v předešlých vzájemných zápasech ukázala především oslabení. Soupeř ztrestal úvodní dvě a do první přestávky tak bylo srovnáno. Hrňově zakončení nechtěně pomohl za záda Jana Růžičky Bičevskis, Nestrašil mířil z pravého kruhu přesně pod horní tyčku.

Druhá třetina se bruslařům nepovedla ani za mák a po gólech Michala Kovařčíka, Kundrátka a znovu Nestrašila nabrali třígólové manko. S jeho umazáváním začali hned po druhé přestávce, už pátou přesilovku v utkání zužitkoval Najman. Drama se ale nekonalo. Poslední slovo měli znovu oceláři – konkrétně tahouni jejich produktivity Hrňa a Martin Růžička.

"Nezačali jsme špatně, ale zápas se nám jinak hrubě nepovedl. V oslabení jsme inkasovali čtyři góly, z rychlých protiútoků další dva. To je celkem šest gólů ze sedmi, to je strašně moc. Velice špatně jsme bránili a ztráceli puky ve špatném území. Třinec vyhrál jednoznačně a zaslouženě," shrnul zápas jeden z hostujících trenérů Radim Rulík. 

Jeho tým zůstává v novém roce na jediném vítězství z pěti zápasů. Vylepšit bilanci bude moci už v úterý na ledě posledního Zlína.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Marcinko, M. Růžička), 14. Nestrašil (Kundrátek), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 28. Kundrátek (Chmielewski), 39. Nestrašil (Kundrátek, Daňo), 49. Hrňa (Doudera, M. Růžička), 57. M. Růžička (Daňo, Vrána) – 3. Šťastný (Ševc), 7. Flynn (Kousal), 41. Najman (Kousal, Pýcha). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Gebauer, Zíka. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:2. Diváci: 1000. Střely na branku: 33:21.

Třinec: Mazanec (Kacetl) – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek, Kofroň – Daňo, Vrána, M. Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký.

Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pýcha, Ševc, Moravec, Pláněk, Bernad, Hanousek, Fillman – Lunter, Raška, Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – Flynn, Najman, Kousal – Eberle, Bičevskis, Stránský.