Severočeši porazili Mladou Boleslav už podvanácté v řadě, když dva ze tří gólů vstřelili v přesilovce. Nerozhodný stav zlomil v polovině utkání Bulíř, na začátku třetí periody uklidnil domácí Jánošík a v 50. minutě definitivně pojistil tři body Jelínek. Liberecký gólman Will přišel o druhou nulu v sezoně až v předposlední minutě, kdy ho prostřelil Žejdl.

Na tom, že výsledek "udělaly" přesilovky, se po zápase shodli oba trenéři. „Myslím, že jsme dvě třetiny viděli vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Zápas rozhodla přesilovka na začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali rychlý gól na nula-dva. To nás trochu srazilo do kolen. Přestože byla spousta času do konce, tak domácí tým branka nakopla a pak už to dohráli parádně,“ našel stěžejní moment utkání trenér Boleslavi Patrik Augusta.

Liberecký Filip Pešán mluvil ve stejném duchu. „Utkání rozhodly přesilovky. My jsme v nich dali na začátku druhé i třetí třetiny góly, což nás uklidnilo. Jinak to byl vyrovnaný a bojovný zápas z obou stran. Rozhodla naše efektivita v zakončení a bojovnost. Jsem rád, že jsme to s tak těžkým soupeřem zvládli."

Liberec – Ml. Boleslav 3:1

Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.
Branky a nahrávky: 29. Bulíř (Bakoš), 41. Jánošík (Bakoš), 50. P. Jelínek (Lakatoš, L. Krenželok) - 59. Žejdl (Lenc). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 4 893.
Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík, J. Říha, Hrdinka, Knot, Němeček, Pastor – Pacovský, P. Musil, Lenc – Urban, Klepiš, Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Martin Procházka, Najman, Pabiška.