Hosté do poloviny zápasu drželi jednobrankové vedení a defitivně o domácí výhře rozhodly až dvě branky v samém závěru utkání. Přestože se Kolín potýká s problémy uvnitř klubu, kádr rozhodně kvalitní má. To se potvrdilo už po osmačtyřiceti vteřinách hry, kdy poslal hosty do vedení Hruška.

Benátky vyrovnaly zásluhou Stehna, jenž ze vzduchu trefil střelu Gajdy. Ovšem do druhé sirény Kolínští znovu získali vedení na svou stranu. Přitom v úvodní části byli domácí aktivnější a soupeře přestříleli poměrem 12:5. S nepříznivým stavem se Benátečtí potýkali prakticky až do poloviny zápasu. Ve 28. minutě chyboval kolínský gólman Melna a po přihrávce Mrni skóroval Švagrovský do téměř opuštěné branky. Gól jen umocnil tlak domácího celku, ale střelecky se mu nedaří.

Benátky – Kolín 4:2

V závěrečné části chtěli domácí rozhodnout o svém vítězství. Jenže během patnácti minut inkasovaly Benátky čtyři dvouminutové tresty a do soustavného tlaku se tak velmi těžko dostávaly.

Nakonec ale spravedlnost byla domácím nakloněna a zaslouženě zvítězili. V 58. minutě nejprve Beránek našel skulinku mezi Melnovými betony a dílo dokonaly sparťanské posily. Tentokrát přihrával Švagrovský a na konečných 4:2 upravil Mrňa.

Branky a nahrávky: 5. Stehno (Gajda), 28. Švagrovský (Mrňa), 58. Beránek (Weiss), 59. Mrňa (Švagrovský) - 1. Hruška (Pomichálek), 14. Morkes (Kubát). Rozhodčí: Stolín - M. Svoboda, Zavřel. Diváci: 250. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0.
HC Benátky: Barek – Beránek, Tondr, Nedbal, Gajda, Svoboda, Ton, Klaban – Zajíček, Skořepa, Malý – Kristek, Kocman, Jakeš – Švagrovský, Mařík, Mrňa.

Už v sobotu se benátečtí hokejisté představí od 17 hodin v Pelhřimově. Starý rok 2007 pak zakončí domácím duelem proti Velkému Meziříčí 29. prosince rovněž od 17 hodin.