Špatný vstup a drtivý závěr předvedli hokejisté Benátek v sobotním zápase WSM ligy na ledě pražské Slavie. Závěrečné drama však už na konci body středočechům nepřineslo.

Domácí šli do vedení v zápasu už ve třetí minutě. Benátečtí se v Edenu ještě nestačili ani pořádně rozkoukat a Bláha už lovil kotouč ze své sítě. Šafránek skvěle nabil na levý kruh Janu Pohlovi, jenž prudkou dělovkou pod víko nedal hostujícímu gólmanovi žádnou příležitost puk polapit.

Na druhý gól se pak muselo čekat půl hodiny. Do té doby byl k vidění domácí tlak a skvělý výkon hostujícího brankáře Bláhy. Akce, na jejímž konci byl Zdeněk Kubica, už ale byla nad jeho síly. Novák vyslal od modré čáry pobídku na Šafránka, který nesobecky posunul právě na Kubicu. Tomu nestálo v cestě nic – kotouč rázně doklepl do zcela odkryté klece.

Domácí měli zápas pod kontrolou až do 58. minuty. To totiž snížil na rozdíl jediného gólu Daniel Špaček a drama bylo na světě. Nakonec však přineslo šťastný konec Sešívaným.

Slavia Praha – Benátky 2:1Branky a nahrávky: 3. Pohl (Šafránek), 33. Kubica (Šafránek, J. Novák) – 58. D. Špaček (Chrtek).
Benátky: Bláha – Mikliš, Bednář, Husa, Pastor, Havlín, Tržický – D. Špaček, Černoch, Hrníčko – Víšek, Chrtek, A. Dlouhý – Bittner, Hrabík, J. Havel – Prokeš, Volf, Vrbata.