Historicky první vzájemné setkání Benátek a Chebu na ledě Západočechů dopadlo těsnou benáteckou výhrou 2:1. Stadion soupeři oplatil podobnou mincí, když u Jizery nakonec po boji zvítězil 3:2. Domácí se nemohli ztotožnit s některými výroky sudích, zejména pak se situacemi, kdy je hlavní poslal dvakrát do dvojnásobného dvouminutového oslabení za verbální komunikaci. Srdnatě bojující Benátky už se málem ubránily, avšak po dvou gólech chebského Krutiny hosté vedli.

Ve třetí části domácí přece jenom srovnali, když se dvakrát trefil kanonýr Kamil Bříška. V samém závěru se štěstí usmálo na hosty, střela Jakanova od modré čáry prošla po ledě mezi betony brankáře Sejpala až do branky, a tak všechny body brali hosté.

Benátky tak po porážce mají smutnou jistotu, že neproklouznou do elitní osmičky po základní části. Aktuálně jsou deváté, před posledním kolem se čtyřbodovou ztrátou na osmý Most.

Základní část Benátky uzavřou ve středu doma, to přijede Vrchlabí.

HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Cheb 2:3

Branky a nahrávky: 43. Bříška (Jankovský, Mašek), 45. Bříška (Mrkvička, Jankovský) – 32. Krutina (Vrtek, Jakanov), 34. Krutina (Paršakov, Jakanov), 59. Jakanov (Rozhon, Konášek). Rozhodčí: Battěk – E. Hlinka, Žídek. Vyloučení: 9:7. Vyšší tresty: 2:0. Využití: 1:1. Diváci: 210.

Benátky: Sejpal – Mrkvička, Klodner, Čížek, M. Tondr, Antoš, Mašek – L. Tondr, Bříška, Jankovský – Dvořák, Král, Hašlar – Stehlík, Havlas, Hejňák – Kusý.

Cheb: Kašpar – Troška, Kořán, Jakanov, Šikut, Šik, Strýček, Stejskal – Bubanec, Konášek, Šafejev, Fečo, Vrtek, Rozhon, Šťastný, Krutina, Paršakov, Klíma.