Těsnému výsledku tentokrát předcházelo o dost odlišné dění. Zatímco v prvním duelu favorit jen se štěstím udržel v úvodní třetině bezbrankový stav, tentokrát tahal od začátku za delší konec. A góly naopak padaly pouze v úvodní části. Ten nakonec rozhodující v její poslední minutě z hole obránce Hrabala do boleslavské sítě.

Bruslařům tak nebylo nic platné, že během 66 sekund a dvou přesilovek zlikvidovali dvoubrankovou ztrátu, kterou nabrali v úvodní desetiminutovce. „Byli jsme těžkopádní, scházel nám pohyb," přiznal trenér Bruslařů Marian Jelínek, že vstup do zápasu nebyl podle představ.

V dalším průběhu se hosté přes soustředěnou obranu domácích dostávali na rozdíl od prvního utkání jen obtížně do šancí. Mrzet je tak může především překombinované přečíslení tří proti jednomu v prostřední třetině. Ani domácí už ale svůj náskok nezvýšili. „Od dvanácté minuty jsme naskočili do našeho tempa a myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Bohužel stejně jako včera nám chyběly branky. Jsme bez bodu, stydět se ale nemusíme. Jsem pyšný na tým, jaké dva zápasy tady odehrál," dodal kouč.

Podle útočníka Tomáše Klimenta je v silách mužstva sérii ještě zdramatizovat. „Zamrzí to, že jsme opět těsně prohráli, ale ověřili jsme si, že naše forma jde poslední dva měsíce nahoru. A když můžeme hrát naprosto vyrovnané zápasy s nejlepším týmem ligy, je to pro nás pozitivní zpráva. Klidně je můžeme doma dvakrát porazit."

Třinec - M. Boleslav 3:2

Třetiny: 3:2, 0:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 5. Hrňa (Roth, Plíhal), 10. Klepiš (Ružička, Hrňa), 20. Hrabal – 14. Robar, 15. Broš (Látal, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:24. Stav série 2:0.
Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Linhart, Galvas, Trončinský, Hrabal, Foltýn – Ružička, Klepiš, Hrňa – Pechanec, Plíhal, Jašek – Sztefek, Žejdl, Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala.
Boleslav: Růžička – Kučný, Stříteský, Kočí, Ovčačík, Robar, Trška, Čermák – Látal, Broš, Klimenta – Pacovský, Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc.