Před velmi solidní návštěvou více než čtyř stovek diváků vstoupili hokejisté béčka BK Mladá Boleslav porážkou. Do cesty se jim postavil vedoucí Mělník, na nějž ztráceli Bruslaři čtyři body.

„Utkání se muselo líbit, bylo vidět, že se potkávají soupeři z čela tabulky. Boleslav nehrála špatně, ale Mělník byl prostě lepší a od první minuty šel cílevědomě pro tři body," shrnul manažer HC Junior Viktor Šebík zápas, v němž domácí vedli už od druhé minuty.

To dostal puk na červenou čáru do jízdy Tomáš Havel a rychlou akci zakončil bekhendovým blafákem. Hosté z Boleslavi vyrovnali v přesilovce zásluhou rodinného klanu Ficků. Střely dvou z nich ještě Vokurka vyrazil, na dorážku toho třetího už ale nedosáhl – 1:1.

V sedmnácté minutě šli hosté do dvojnásobného oslabení na dlouhých 115 vteřin a Mělník možností vzít si zpět vedení nepohrdl. Střelu od modré přetavil ve druhou branku Nový.

Ve zbylých dvou třetinách už pálili jen domácí. Potřetí po chybě hostující obrany, kterou po předešlém úniku dvou na „nikoho" Havel přece jen ztrestal.
Ve 33. minutě se dočkal Verner, kterému stejně jako dalším chybělo v předešlých šancí trochu štěstí nebo přesnější muška. Tentokrát si v oslabení zajel před brankoviště pro zdánlivě snadný forhendový blafák – 4:1.

V závěru druhé části na začátku třetí se šance rodily nejen před hostující, ale také mělnickou bránou, Vokurka ale skvělými zákroky odolal, a tak další branka padly opět do boleslavské sítě. V přesilovce ukázal důraz před brankou Chvátal – 5:1. Poslední branku zařídilo duo Vernek – Kašák šest minut před koncem.

Junior Mělník – BK Mladá Boleslav B 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky a asistence: 2. Havel, 18. Nový (Havel), 26. Havel (Stinka), 33. Vernek (Stinka, Prejza), 43. Chvátal (Nesládek), 54. Kašák (Vernek, Krejsa) – 16. Ficek ml. (Ficek nejml., Ficek st.).

Rozhodčí: Čáp – Stejskal, Frühauf. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.