Hodně rozdílné víkendy prožily dva středočeské celky v Tipsport extralize. Zatímco Boleslav oba své zápasy vyhrála, a navíc ani jednou neinkasovala, kladenští Rytíři se moc nepředvedli. Po pátečním debaklu 1:8 prohráli i nedělní zápas, kdy los svedl oba Středočechy proti sobě.

„Jsem rád, že máme oba brankáři i tým dobrou formu,“ komentoval po zápase boleslavský gólman Gašper Krošelj. Ten navázal vychytanou nulou proti Kladnu na stejný kousek svého kolegy Jana Růžičky ze Zlína z pátečního utkání.

Slovan Ústí - Benátky n. J., Chance liga 2021/2022
Druhá výhra! V Polárce stačily na tři body dva góly a výborný výkon Krále

Jejich profesní kolega v kladenském dresu Landon Bow inkasoval ve městě automobilů třikrát. Domácí hokejisté mu zásahy dávkovali rovnoměrně – v každé periodě jeden. Skóre otevíral v sedmé minutě slovenský střelec Miloš Kelemen, když se dostal k dorážce Moravcovy střely. Druhý gól přidal hned z kraje prostředního dějství Jakub Kotala, který využil dvojnásobnou přesilovku Mladé Boleslavi. Domácí útočník je navíc s osmi góly na aktuálně děleném prvním místě v tabulce extraligových střelců. „Asi bych to nepřeceňoval, je teprve třinácté kolo. Když budu první i na konci soutěže, tak si o tom můžeme povídat,“ smál se boleslavský sniper.

Třetí třetina se v Boleslavi protáhla o dvacet minut, neboť v její polovině prasklo po Eberleho zásahu tvrzené sklo, a kromě zametání střepů se muselo i měnit. Hned po zahájení hry měli hosté velkou šanci na srovnání, ale ani tu nevyužili. V závěru to zkusili ještě se šesti hráči v poli, ale z tlaku resultovalo pouze vyloučení a v následném oslabení také třetí inkasovaná branka z Raškovy hole. Pro letní mladoboleslavskou posilu z Českých Budějovic šlo o první gól v zeleno-bílém. „Musíme zlepšit disciplínu. A to nemyslím jenom, co se vyloučení týká. Ale i tu herní a taktickou,“ hlásil po zápase hostující obránce Jakub Suchánek.

„Po našem pátečním výsledku 1:8 s Plzní s velkým respektem a na naší hře to bylo v první třetině hodně vidět. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a ve třetí části jsme měli několik šancí, ale pokud je nevyužijeme, tak bez gólu se bodovat nedá,“ přidal své hodnocení také kladenský lodivod David Čermák.

Okresní fotbal: výsledky a tabulky

Spokojený po výhře však nebyl ani domácí kouč Radim Rulík: „Neodehráli jsme dobrou partii, neměli jsme nasazení, které bychom potřebovali a díky tomu, že nás držel gólman a Kladno nedalo gól, jsme to uhráli. Ale nebyl to výkon, který bychom chtěli a uměli.“

Po nedělní rundě 13. extraligového kola zůstávají Bruslaři i nadále na prvním místě soutěže, Rytíři jsou naopak pořád předposlední. Boleslav hraje další zápas hned v úterý, kdy v Curychu zakončí letošní putování Ligou mistrů. Kladno hostí ve čtvrtek brněnskou Kometu.

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 3:0

Branky: 7. Kelemen (Moravec), 22. Kotala (D. Šťastný, Claireaux), 58. Raška (Claireaux). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3379.

Boleslav: Krošelj – Ševc, Pýcha, Pláněk, Moravec, Bernad, Jánošík, Šidlík – Šťastný, Fořt, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Raška, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Baránek, Suchánek, Donaghey, Nilson – Kristo, Plekanec, Hlava – Beran, Kubík, Dvořáček – Melka, Filip, Račuk – Bláha, Pitule, Hajný.