BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 3:4 sn

„Ještě nemáme nad čím jásat. Musíme sbírat bod po bodu, je před námi ještě dlouhá cesta," ví útočník Okál, střelec dvou vyrovnávajících gólů Zlína.

V nájezdech však jako by ani nebyla znát současná zlínská mizérie. Všichni tři exekutoři Zlína je totiž s bravurou proměnili. Nejdřív Filip Čech zamířil nad ruku Ritticha, následně krásně vymáchal Köhler svým typickým blafákem do forhendu už zkušeného Málka a vstřelil svůj třetí gól v sezoně, druhý vítězný. Poté ještě Leška zamířil přesnou ránou do víka. Naopak za Boleslav se prosadil pouze Lenc, Látalovi puk sjel z čepele. „Chtěli jsme se dostat do penalt, na které jsme si hodně věřili. Dali jsme tři góly ze tří nájezdů, takže jsme si právem vzali druhý bod," lebedil si asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Jenže do té doby nebylo ševcům hej. Opět bez zraněného Čajánka a Balaštíka, který se opět nevešel do sestavy, dvakrát prohrávali. Nejdřív během 105 vteřin Mikulík s Musilem využili nedůslednosti zlínské obrany a Zlín „tekl" 0:2. A mohlo být hůř. Kašík byl v ohni střel, pomohla mu dokonce tyčka při drzém průniku Mikulíka. Na druhé straně Rittich se mohl po první třetině vydat na úřad práce. Byl totiž prakticky nezaměstnán a šlo na něj šest propagačních střel. „Škoda že jsme nepřidali třetí gól. Tento stav bychom už udrželi," litoval asistent domácího trenéra Marián Jelínek.

Ševci totiž působili vyčichle jako už mnohokrát během posledního měsíce. „To bude zase výprask," utrousil nejen zlínský fanoušek, zatímco se ve zlínské kabině boleslavského stadionu rodilo zmrtvýchvstání. „Začali špatně, neměli jsme pohyb, domácí byli u všeho dřív a z toho pramenily šance, které proměnili. Po první třetině jsme zredukovali sestavu a řekli si, že nemáme co ztratit," věděl Jurík.

Za odloženého snajpra Balaštíka se jeho práce chopili jiní. V přesilovkách, v prostoru před brankou i na kruzích, kde ještě nedávno operoval zlínský kanonýr. Nejdřív ve 22. minutě Okál tečoval Kotvanovu střelu a zlínské bodové akcie opět vzrostly. „Byla to nacvičená akce," lebedil si Okál.

O necelých šest minut později Říčkovi nabil mezi kruhy Holík a milimetrovou ránou do šibenice vstřelil svůj druhý extraligový gól za poslední tři dny. „Přesilovky nám pomohly vrátit se do zápasu," uznal Jurík.

Zlínskou euforii sice zchladil ve 32. minutě Výborný, který ladně projel zlínskou obranou a opět dostal svůj tým do vedení. Jenže hned po dvaceti vteřinách třetí třetiny využil chybu Ritticha Okál, jenž se obtočil kolem branky a podruhé v zápase překonal mladoboleslavského gólmana a podruhé v zápase vyrovnal. „To byl zlomový moment," věděli oba trenéři.

„Byla to chyba gólmana, protože nepokryl puk a já ho s odrazem o něj dal do brány," popsal svou druhou klíčovou trefu Okál. „Před druhou a třetí třetinou jsme si vždy řekli, že musíme začít bruslit s domácími, protože měli dobrý pohyb," vysvětloval zlínský bijec, v čem ševci nejvíce zaostávali. Ve třetí třetině měl ještě zlínský buldok další příležitosti k završení hattricku. Ovšem posledních deset minut boleslavský tlak sílil a jen díky Kašíkovi, na něhož šlo neskutečných 56 střel, odolal. Následně potřetí v řadě Mladá Boleslav nezvládla rozstřel a doma potřetí za sebou prohrála.

Branky a nahrávky: 7. Mikulík (Stříteský, Klimenta), 9. Lenc (Musil, M. Látal), 32. D. Výborný (Jarůšek) – 22. Okál (Kotvan, Leška), 27. Říčka (Holík, Roman Vlach), 41. Okál, rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 3640.

Mladá Boleslav: Rittich (od 2. série nájezdů Málek) – Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák – Klimenta, Broš, Mikulík – Pabiška, D. Výborný, Jarůšek – Rys, Vrbata, Pacovský – Lenc, Musil, M. Látal.

PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák, Tesařík, Řezníček, Žižka, Matějíček – Okál, Leška, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Říčka – J. Ondráček, Sedláček, Köhler – Šťastný, Fořt, F. Čech.