Stejně jako v neděli proti Pardubicím i tentokrát vyšel Boleslavi vstup do zápasu. Po první třetině vedli hosté na litvínovském ledě 2:0 a znovu ukázali, že směrem dopředu hrají ve velké pohodě.

První gól utkání dal Pavel Kousal. Byla to šťastná a docela nečekaná trefa, boleslavský útočník vracel puk z rohu kluziště zpoza brankové čáry puk před bránu, ten ale propadl kolem bližší tyče a od nohy brankáře Godly se odrazil za čáru.

To druhá trefa Bruslařů už byla pohlednější, obránce Klikorka udržel kotouč na levém mantinelu, zvedl hlavu a nádherným pasem na zadní tyč nabil do prázdné branky Adamu Zbořilovi, který z voleje zvýšil na 2:0.

Jestliže vstup do utkání ze strany Boleslavi připomínal nedělní zápas, i druhá třetina vypadala podobně jako o dva dny dříve proti Dynamu. Hosté se trochu stáhli a otěže zápasu převzala domácí Verva.

Přesilovková trefa lotyšského reprezentanta Oskarse Cibulskise zkraje druhé části vrátila Litvínovské do hry a jejich aktivitu korunovalo vyrovnání. Ránu Demela od modré tečoval mimo dosah Růžičky František Gerhát.

Bruslaři se ale vzchopili a vzali si vedení zpět. Necelou půlminutu před druhou přestávkou si za levý kruh nabruslil David Bernad a střelou po ledě skrz trojici clonících hráčů nachytal Godlu.

Bernadova trefa nakonec byla vítězná. Domácí Chemici se celou třetí třetinu tlačili za vyrovnáním, ale neuspěli. Hodně blízko byl tři minuty před koncem bývalý hráč Boleslavi Jarůšek, jeho nadějná rána ale skončila jen na tyči.

Vervě ke třetí brance nepomohla ani závěrečná hra v šesti. Naopak definitivní pojistku v ní přidal Jakub Strnad, který se u mantinelu zmocnil puku po zaváhání Irvinga a dovezl jej do prázdné domácí branky.

Boleslav tak natahuje vítěznou šňůru – počtvrté za sebou zapsala do tabulky tři body. Další zápas odehraje v pátek, kdy na svém ledě přivítá Mountfield Hradec Králové.

HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Cibulskis (Demel, V. Hübl), 34. Gerhát (Demel, Myšák) – 15. P. Kousal (Najman), 19. A. Zbořil (Klikorka, J. Stránský), 40. Bernad (R. Zohorna, Fillman), 60. Strnad (Fillman). Rozhodčí: Šindel, Lacina – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Bez diváků.
HC VERVA Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, L. Doudera, Cibulskis, Kudla, Demel, Březák – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – Válek, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Myšák – Zygmunt, Helt, M. Havelka.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.