HC Chrudim – HC Benátky nad Jizerou 7:6 SN

Doslova infarktový prvoligový zápas prožili hokejisté Benátek na ledě Chrudimi. Skóre se od první minuty přelévalo na obě strany a diváci v Chrudimi viděli celkem úctyhodných dvanáct branek.

Hosté přesto měli k vítězství blíže, nicméně o luxusní náskok 6:4 necelé čtyři minuty před koncem přišli a utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů. V samostatných nájezdech už prokázali více dovedností domácí a připisují si na své konto prémiový bod navíc.

První minuta Tomáš Urban 0:1. Za deset minut bylo srovnáno po samostatném nájezdu Lukáše Krále.

Pak přišla skvělá minuta hostů. Nejprve využitá přesilovka Michalem Pavlů, ta dvacet vteřin přišla obrovská chyba domácích a třetí gól z hole Lukáše Krejčíka.

Pak si vzaly Benátky na půl hodinky náhradní volno a domácí otočili skóre. Ve 32. minutě poslal Chrudim do vedení Mocek.

Ve 49. minutě vyrovnal Štich. A přišla další minuta snů pro Benátecké. Konkrétně to byla 51. Nejprve se prosadil Vantuch po něm Kica.

Tento nepříznivý stav pro domácí donutil několik fanoušků k odchodu ze stadionu, jak ukázaly další minuty, byla to však chyba.

Jiskru naděje vykřesal opět Král a pro změnu domácí minutu snů dokončil vyrovnáním Marek Drtina.

V prodloužení nic i přes převahu hostů. Bohužel nájezdy vyšly lépe domácímu týmu.

Branky a nahrávky: 11. Král (Toužimský), 19. Šeda (Kubišta, Blažek), 24. Drtina (Kubišta, Semorád), 32. Mocek (Kaut), 57. Král (Fořt), 57. Drtina (Šeda), 65. Fořt - 1. Urban (Vantuch, Špaček), 14. Pavlů (Kica), 14. Krejčík, 49. Štich (Kopic, Urban), 51. Vantuch (Bárta), 51. Kica (Skořepa).