Smírčí komise Českého hokejového svazu rozhodla, že brankář Jan Chábera a obránce Marek Posmyk se musí z hostování v Mladé Boleslavi vrátit do Českých Budějovic. „Za toto rozhodnutí jsme rádi. Od začátku sporu jsme byli přesvědčeni, že máme pravdu. Proto jsme také podnět ke smírčí komisi podali,“ říká generální manažer HC Mountfield František Joun.

Oba hráči se sice musí vrátit do svého mateřského klubu, ale Mountfield zároveň musí Boleslavi vrátit odstupné ve výši 1,66 milionu korun. „Toto rozhodnutí musíme akceptovat a peníze budeme vracet. Na druhou stranu budeme od Boleslavi požadovat poměrnou částku za hostování za dobu, kterou tam hráli,“ vysvětlil Joun.

Oba hráči by se měli objevit na dnešním tréninku v Č. Budějovicích. Týká se to i Chábery, který před několika dny vypověděl ve svém mateřském klubu smlouvu. „Podle nás je ta výpověď neplatná. Mluvil jsem s jeho agentem panem Henyšem a měl by se na tréninku objevit,“ tvrdí Joun. „Hodně bude záležet na nich, jak se k celé situaci postaví. My s nimi do kádru počítáme,“ ujistil.

Chábera se o budějovickém klubu v průběhu kauzy nevyjadřoval právě lichotivě. „Věřím, že svá vyjádření přehodnotí. Promluvíme si a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ říká Joun, jenž s dalšími změnami v kádru už moc nepočítá. „Uvidíme, co ještě nabídne hráčský trh, ale náš kádr je momentálně plný a chtěli bychom situaci hlavně stabilizovat.“