Jihočechy stále trápí poměrně početná marodka. Nemocný je gólman Kváča, takže do branky se opět postavil Gába. Mimo hru je stále také kvartet Mucha, F. Novák (ten už začíná na tréninku bruslit), Květoň a M. Novák.

Po návratu z Chomutova poprvé a hned do první řady naskočil Luboš Rob mladší, premiérově si letos zahrál i Prokeš, jenž hostoval v Táboře. Po třech zápasech venku vedla poprvé v domácím prostředí v Budvar aréně vedla tým trenérská dvojice Marian Jelínek – Luboš Rob starší.

Motor odehrál první třetinu sice aktivně, ale bez většího tlaku do soupeřova brankoviště, takže góly dával soupeř. Hostující mladíci spoléhali na rychlé brejky.

Střelu Pyrochty ještě zlikvidoval Gába výstavním semaforem. Jenže pak přišly dvě branky v rychlém sledu. Ta první byla trochu sporná, protože jí zřejmě předcházel dotek kotouče stropu haly. Po něm následovalo přečíslení, které zakončil Bittner. Gába sice puk tečoval, ale mimo svou klec ho nevytlačil.

Za minutu a půl bleskově vrátil kotouč odražený od zadního mantinelu za Gábova Vantuch a bylo to už 0:2. Domácí střídačka reagovala oddechovým časem.

Vyrovnat mohli domácí v přesilovce pět na tři, ale pouze rozchytali výborného Kořenáře v brance Benátek. Ve vyložené pozici na něj nevyzrál ani Galamboš. Rob nakonec skóroval, ale bohužel až krátce po zaznění první sirény.
„Hosté dávali góly jen z brejků. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Šance jsme měli, ale gólman hostí svůj tým podržel,“ konstatoval zraněný útočník Motoru Martin Novák, jenž zápas sledoval z novinářské tribuny.

Po změně stran už to bylo vyloženě dobývání obrany Benátek. Stále však v koncovce chyběl větší důraz. Šancí přibývalo, gól doslova visel ve vzduchu, leč Kořenář svůj tým držel.

Hosté hrozili nadále z brejků, i když jejich četnost byla podstatně nižší než v první třetině. Šanci měli také v přesilovce, ve které chytil Gába tutový gól Vantuchovi.

Přišlo to až ve 35. minutě. Pavlin vysunul Nedorosta a ten přesnou střelou poprvé odčaroval Kořenářovo kouzlo. „Věřím, že nám první gól pomůže. Mohl přijít i dřív, možnosti jsme na to rozhodně měli. Dvacet minut je spousta času. Věřím, že zápas ještě otočíme,“ neztrácel Novák víru po skončení druhé třetiny.

Jeho návrat do hry ještě není na pořadu dne. „Rehabilituji po operaci levého kolena. Tento týden bych chtěl odložit berle a nohu začít zatěžovat a rozhýbávat. Nevím přesně, kdy se vrátím. Rád bych začal bruslit do konce listopadu. Možná i dřív, ale nechci nic uspěchat,“ uvedl ke svému zdravotnímu stavu.

V závěrečném dějství Motor ještě více utáhl šrouby. Rob spálil svou snad čtvrtou velkou šanci v utkání. Z ojedinělého brejku mohl na druhé straně rozhodnout Král, Gába však byl na místě.

Dvanáct minut před koncem přišlo vyrovnání. Crowderovu střelu Kořenář jen vyrazil a Vlček dorazil kotouč za jeho záda. Hned záhy předvedl jednu ze svých exkluzivních akcí Nedorost a Motor poprvé v utkání vedl – 3:2. Crowder pak přidal ještě čtvrtý gól a skvělý Václav Nedorost uzavřel svůj hattrick – 5:2.

Branky a nahrávky: 35. Nedorost (Pavlin), 48. Vlček (Crowder, Pavlin), 49. Nedorost (L. Rob ml., Čermák), 54. Crowder (Vlček), 60. Nedorost – 9. Bittner (Psota, Vantuch), 11. Vantuch (Wiencek). Vyloučení: 1:6, využití: 1:0. Rozhodčí: Čech, Jechoutek – Kotlík, Polák. Diváci: 5458.
ČEZ Motor: Gába – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Čermák, L. Rob ml., Nedorost – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Pajič, Šulek – Toman, Vlček, Prokeš. Trenéři Jelínek a L. Rob st.

Hlasy trenérů – Marian Jelínek (Motor): „V první třetině jsme měli problém, že jsme se nedokázali prosadit ve zhuštěném prostoru před soupeřovou brankou. Hosté nám dali z brejků dva góly. Vzhledem k tomu, že jsme předtím dva zápasy prohráli, tak to byla zlá situace. Jsem rád, že mužstvo v sobě našlo sílu utkání otočit. Změnili jsme taktiku. Těší mě, že jsme i za stavu 2:2 šli za vítězstvím a nezačali hrát opatrně.“

Jiří Kudrna (Benátky): „První třetina byla z naší strany povedená. Vedli jsme, ale ve druhé části Motor přidal a drželi jsme se jenom díky výbornému brankáři Kořenářovi. Ve třetí třetině nás domácí zlomili a vzhledem k vývoji zápasu a vyhráli asi zaslouženě.“