Finsko - Česká republika 5:4 PP

Čeští inline hokejisté podlehli při vstupu do mistrovství světa IIHF v Drážďanech Finsku 4:5 v prodloužení. Vítězství ztratili tři vteřiny před koncem základní hrací doby.

K úspěchu nepomohl svěřencům trenéra Petra Hemského ani hattrick Petra Kafky. Prodloužení si vynutil svou druhou trefou v utkání Cami Miettinen a v čase 52:27 rozhodl Jesse Saarinen.

Český tým přitom vedl v utkání už 3:0, ale soupeř vyrovnal. Ve 43. minutě vrátil Čechům vedení v početní výhodě Kafka, ale finští obhájci bronzu se dokázali při power play do zápasu znovu vrátit a v nastavení výsledek otočili.

Další zápas čeká český tým v pondělí od 20:00 s domácím Německem.

Branky a nahrávky: 25. Miettinen (Lohtander), 26. Joki-Erkkila (Lappalainen, Stromberg), 28. Huhtala (Markkanen, Sallinen), 48. Miettinen (Sallinen, Kossila), 53. Saarinen (Lohtander) – 13. Kafka (Loskot, Šimo), 20. Loskot, 23. Kafka (Strýček, Šimo), 43. Kafka (Strýček, Šimo). Rozhodčí: Scott (Austrálie), Friday (Kanada).
ČR: Handl (Brabec) – Besser, Demel, Brož, Vozecký – Kameš, Šebek, Tenkrát, Čuřík – Strýček, Šimo, Loskot, Kafka – Moučka.