Bývalí Boleslavané nakonec potopili Benátky

Benátky nad Jizerou - Ze souboje dvou farem extraligových celků si nakonec ta liberecká odnesla jeden bod a třinecká dva. V dalším kole hokejové WSM ligy totiž Benátky na domácím ledě podlehly v repríze loňského předkola play-off 2:3 v prodloužení.

9.10.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

"Frýdek tady ukázal svoji sílu a je vidět, že je to nejúspěšnější tým z venkovních hřišť v dosavadním průběhu soutěže. Mrzí nás, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ litoval domácí kouč Jiří Kudrna. „Moc tomu nechybělo a kluci si za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Ke konci se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, ale myslím si, že to bylo kvalitní a vyrovnané utkání,“ dodal benátecký lodivod.

Domácí hokejisté dvakrát v zápase vedli, hosté dokázali dvakrát odpovědět. O remízový stav se ve druhém případě postaral ex-boleslavský obránce Ctirad Ovčačík, který pět minut před koncem vypršení základní hrací doby srovnal na 2:2, když se dostal k odraženému puku. V nastaveném čase to již vypadalo, že budou muset rozhodovat samostatné nájezdy. V poslední minutě prodloužení ale dostal příležitost k trestnému střílení další hráč Frýdku s bohatými zkušenostmi z boleslavského dresu Milan Mikulík, jenž si Stezku položil na led a zvedl puk nad jeho pravý beton. Svým gólem tak rozhodl o druhém bodu pro hosty.

„Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly individuální chyby. My jsme ji udělali ve třetí třetině, domácí se po ní dostali do vedení. Potom si ale myslím, že jsme Benátky zatlačili a štěstí se k nám obrátilo vyrovnávacím gólem. Dnes jsme byli šťastnějším týmem,“ zhodnotil zápas hostující kouč Jiří Juřík.
Benátky už v pondělí čeká zápas na ledě Litoměřic.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 2:3 pp
Branky a nahrávky: 12. R. Veselý (Kolmann), 44. Bittner (Psota) – 15. Kvasnica (Pechanec, Ovčačík), 55. Ovčačík (Franek), 65. Mikulík (TS). Rozhodčí: Pražák, Wagner – Jílek, Podrazil. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 34:43.
Benátky: Stezka – Husa, Kolmann, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Z. Král, Teplý – Wiencek, R. Veselý, Bělohorský.
Frýdek-Místek: L. Daneček – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Kofroň, Mikulík, Christov – Franek, Klimša, J. Kalus – Flok, Kaukič.

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze 4. ZŠ ve Svatovítské ulici v Mladé Boleslavi

7

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Škodováci dostanou vyšší příplatky i vánoční prémie

Mladá Boleslav - Po prvním kole vládne mezi zaměstnanci Škodovky většinová spokojenost. Podle časopisu Škodovácký odborář se jejich vyjednávacímu týmu podařilo dosáhnout zvýšení prémie za pracovní výkon na deset tisíc korun, zároveň se od ledna následujícího roku zvednou příplatky za práci ve vícesměnných systémech.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Bělá - Házenkářští začátečníci z Bělé oslavili závěr roku soutěžemi a hrou, kterou mají nejvíc rádi – házenou. Tentokrát to ale nebyl klasický trénink, nýbrž měl příchuť blížících se Vánoc. Na plac, kromě trenérů, vyběhli totiž i rodiče. A to se opravdu stává jen jednou za rok.