První hokejovou ligu za Benátky mohli hrát dva reprezentanti. Mohli, ale nebudou.

Jak jsme již informovali, na testech prvoligového nováčka byli dva hráči se zkušenostmi z národního týmu – Roman Murgunov a Stanislav Muharov.

Že vám jejich jména nic neříkají? Šlo totiž o hráče ze vskutku hokejově exotické země – z Bulharska!

Jak se vůbec dostane hráč z takto nehokejové země do týmu české hokejové ligy? „Kontaktoval nás hráčský agent, jenž by s námi rád spolupracoval, a tyto dva hráče nám doporučil,“ řekl předseda benáteckého klubu Bohumil Bartoň.

Murgunov s Muharovem však s dvanáctým týmem druhé nejvyšší soutěže absolvovali pouze dva tréninky. Pak se museli pakovat.

Asistent trenéra Luděk Škaloud řekl: „Na hráčích bylo vidět, že hráli na nižší úrovni, než je první česká liga.

Přitom podle referencí agenta se mělo jednat o odchovance ruského Permu, dosahujících úrovně české extraligy. Nad tím se Škaloud pouze pousmál:
„Spíš bych je zařadil mezi horší hráče druhé české ligy.“ A pokračuje: „Herně byli slabí a ani bruslařsky na tom nebyli nejlépe. Dokonce si myslím, že měli nadváhu.“

A jak probíhala komunikace s exotickými hráči? „Normálně rusky,“ prozradil benátecký trenér s tím, že pro něj osobně to byla první zkušenost s hokejisty podobného kalibru.

Oba hráči se tak vrací do svého mateřského klubu Slavia Sofia. Mohou se však těšit na světový šampionát skupiny B2, který letos v dubnu hostí právě Bulharsko. Soupeři domácím budou týmy: Belgie, Korea, Mexiko, Španělsko a Jihoafrická republika.

Podle dostupných informací v Bulharsku v současnosti neprobíhá pravidelná hokejová soutěž, poslední zmínka o první lize je ze sezony 2005/2006, kdy jí hrály tři týmy.

V sobotuod 17 hodin hostí Benátky na domácím ledě SK Kadaň.