HC Mountfield - BK Mladá Boleslav 2:4

Ve utkání 11. kola extraligy hokejisté HC Mountfield svým výkonem fanoušky zklamali a s nováčkem soutěže prohráli 2:4. „Na naší hře jsem nenašel nic pozitivního. Doslova hazardujeme s přízní fanoušků,“ hněval se trenér poražených Ernest Bokroš.

Domácí prožili úvod zápasu jako ve zlém snu a první třetinu prohráli 0:2. Přitom soupeř začal hodně ustrašeně a v šesté minutě putoval jeho už třetí hráč na trestnou lavici. Ze tří přesilovek ale Bokrošovi svěřenci vytěžili pouze tutovku Šimánka po ideálním pasu od Sailera, kterou skryl ve své lapačce výborný Chábera. Exbudějovický gólman si poradil i s další velkou možností Kůrky.

To hosté naložili se svou první početní výhodou podstatně lépe a Gajovský zaznamenal do odkryté branky svůj premiérový extraligový gól. O čtyři minuty domácí obrana opět zaspala a pro jihočeského odchovance Roda znamenala dorážka, která se za Turkova záda doslova došourala, rovněž premiérový zásah v nejvyšší soutěži. Zbytek třetiny přinesl hokej úrovně, která jen těžko snesla extraligové měřítko. „Dva góly pro nás byly hodně důležité. Pak už se nám hrálo lépe,“ připustil hostující trenér Jiří Šejba.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Jihočeši se sice nutili do útoku, ale z jejich strany to byla snaha hodně lopotná. Až ve 27. min. zachytil rozehrávku soupeře obránce Vydarený a bombou doslova propálil Cháberu.

Bohužel se ale jednalo o ojedinělý záblesk ze tmy. Domácí celek opět zabředl do nevýrazného výkonu a dvě minuty před druhou sirénou přišel trest. Včera podruhé ve vlastním oslabení Mountfield propadl. Veselý nechtíc posunul kotouč přímo na hokejku Tomase a ten ho pod Turkem protlačil potřetí do sítě. Favorita další úder poslal do kolen a byl rád, že po velké příležitosti Nouzy neinkasoval počtvrté. „Hráčům jsem se snažil vysvětlit, že tři body z utkání s Boleslaví mají stejnou hodnotu jako tři body se Spartou,“ kroutil Bokroš nevěřícně hlavou.

Domácí lodivod před závěrečným dějstvím pořádně zamíchal složením útoků, ale zmar jeho týmu pokračoval. Šimánkovu šikovnou teč v přesilovce pokryl Chábera a poradil si i s následnou dorážkou Gulaše.

A tak znovu uhodilo na druhé straně. Veselý neuhlídal Čecha a ten bekhendovou střelou překonal Turka počtvrté. „Nehráli jsme dobře. Především jsme měli špatný pohyb,“ připustil domácí útočník Jiří Šimánek.

Záblesk naděje přišel deset minut před koncem, když povedenou přesilovkou kombinaci zakončil nejlepší střelec týmu Huml. Následné čtyřminutové vyloučení Gulaše však veškerou snahu okamžitě torpédovalo.

Pokus o závěrečný tlak vyzněl z domácí strany do ztracena a hosté si tak v pohodě cenné tři body pohlídali. „Jsem strašně zklamaný. Pokud nepřistoupíme ke každému zápasu se stoprocentní koncentrací, tak nemůžeme porazit nikoho,“ bědoval po utkání Bokroš.

Branky a nahrávky: 27. Vydarený, 51. Huml (Toman, Sičák) – 10. Gajovský (Boháč), 14. Rod (Schnabel) 38. Tomas (Benda, Brňák), 47. Čech.

Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 5100. Třetiny:0:2, 1:1, 1:1.

Č. Budějovice: Turek – L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha – M. Hudec, Vak, Veselý – Duda, Huml, Kůrka – Kotrla, Šimánek, Sailer – Gulaš, L. Květoň (41. Mertl), Hřebejk. Trenér: Bokroš.

Ml. Boleslav: Chábera – Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Bauer, Schnabel, Mocek – P. Barinka, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Nouza, Čech, Štrba – Rod, Gajovský, Boháč. Trenér: Šejba.