Bruslařům se komplikuje cesta do předkola

Hokejisté sedmého Chomutova vyhráli v 50. kole extraligy nad Mladou Boleslaví 3:1, zabrali po dvou prohrách a v boji o přímý postup do čtvrtfinále mají stále stejně bodů jako šestá Kometa Brno. Devátá Mladá Boleslav vyšla podruhé za sebou naprázdno a komplikuje si boj o desítku pro předkolo play off.

26.2.2017

Gólová šance mladoboleslavského Tomáše Urbana, před chomutovskou brankou Jána Laca, vpravo Jakub Sklenář z Chomutova.Foto: ČTK/Libor Zavoral

Piráti Chomutov – BK Boleslav 3:1

Úvod zápasu přinesl na obou stranách kluziště značný počet střeleckých pokusů, které však končily u Laca a Maxwella. Až po polovině úvodní třetiny se prosadil Skokan, jenž s hráčem na zádech trefil horní část branky hostů. O chvíli později měla Mladá Boleslav možnost vyrovnat v přesilové hře, což se jí nepovedlo. O chvíli později neuspěli ani Piráti, kterým se téměř minuta Lencova trestu přenesla do prostředního dějství.

Krátce po skončení nevydařené přesilovky vypálil nebezpečně z mezikruží Valach, ale jeho rána minula branku. Poté našel Kaše před bránou Tomicu, jenž byl ale tvrdě sestřelen soupeři.

Krátce po polovině duelu hráli hosté přesilovou hru, ve které měl Hyka před sebou odkrytou branku, ale Lacovi pomohl jeden z obránců. Poté, co Kämpf nastřelil boční oblouk, mohl srovnat Klepiš, jehož vychytal Laco. Ve 39. minutě zvýšil vedení domácích Tomica, jenž se dostal k puku po zmatku před brankou.

„Po dobrém výkonu z domácího zápasu proti Spartě jsme se připravovali, abychom proměnili šance. Nemohli jsme se dvě třetiny dostat do tempa, což možná bylo nějakou únavou. Nevím," pátral marně po příčinách nedobré hry trenér Bruslařů Boris Žabka.

Mladá Boleslav sice na přelomu druhého a závěrečného dějství nevyužila přesilovku při Chalupově vyloučení, ale hned osm vteřin po jejím skončení vstřelil kontaktní gól po sólové akci Hyka. O chvíli později neuspěl z těsné blízkosti Pabiška, který poté obdržel dvouminutový trest, čehož Piráti nevyužili. Tlak vytvořili až v posledních vteřinách přesilovky.

I Středočeši hráli přesilovku, ve které ujel Musil, jenž ale Laca neprostřelil. Vyrovnat mohl také z mezikruží Vampola, ale zamířil mimo. Chomutov se ubránil i v dalším oslabení a při power play hostů pojistil výhru do prázdné branky Poletín.

„Ve třetí třetině jsme naskočili jedním gólem, ale potom jsme opět neproměnili dvě nebo tři vyložené šance, které nás stály zápas," dodal Boris Žabka.

Hokejisty Boleslavi čeká se zajištěním postupu do předkola ještě honička. V posledních dvou kolech jim navíc příliš nepřeje los. V úterý hostí druhý Třinec, v pátek jedou na led prvního Liberce.

Branky a nahrávky: 14. Skokan (Flemming), 39. Tomica (V. Růžička ml.), 60. Poletín - 42. Hyka (Kurka, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 4231.

Sestavy:
Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, J. Mrázek, Valach, Skinner, L. Chalupa - Vondrka, Huml, Poletín - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Skokan, Račuk, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Voráček, Kurka, Jan Hanzlík, Kučný, Hrdinka, Štich - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Urban, Pacovský - Orsava Klepiš, Žejdl - Pospíšil, Vampola, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.