„Jsme rádi, že jsme se dohodli na dalším pokračování spolupráce,“ řekl generální manažer BK Mladá Boleslav Jan Tůma na klubovém webu. „Cílem bylo pokračovat v nastaveném trendu a samozřejmě udržet oba trenéry v Mladé Boleslavi. Z naší strany nebylo na co čekat a jsem moc rád, že Radim Rulík i Pavel Patera to cítili stejně, a že na podmínkách jsme se domluvili relativně rychle.“

Ve městě automobilů oba trenéři působí od podzimu 2018, kdy přišli jako asistenti Miloslava Hořavy. Patera měl tehdy trenérské zkušenosti z Kladna, Rulík dorazil jako už zkušený kouč s minulostí v Karlových Varech, Plzni, Znojmu, Spartě nebo ruském Omsku. Společně s Hořavou potom Rulík získal v roce 2015 extraligový titul s Litvínovem.

Od jara 2019 odešel na vlastní žádost Hořava a od té doby Bolku vedou Rulík s Paterou sami. A úspěšně – loni skončili Bruslaři pod jejich velením čtvrtí v základní části a letos atakují samotné čelo extraligového pořadí.

Stejně spokojený jako s hlavními kouči mužstva je středočeský klub také s další spoluprací s kondičním trenérem Ondřejem Ježkem. „Ondra Ježek s oběma hlavními trenéry vytvořil skvěle fungující tým. I z jeho rozhodnutí u nás nadále působit máme radost,“ dodává Jan Tůma.