„Byl to vyrovnaný zápas. My jsme dali krásné góly, Hradec se vždy dostal na kontakt. Rozhodla ta krásná akce, ten čtvrtý gól, kdy jsme odskočili o dvě branky a pak už to bylo pro Hradec těžké,“ hodnotil duel jeden z trenérů Boleslavi Pavel Patera.

Přiznal zároveň, že po minulé zkušenosti a také nedělním drtivém nástupu Východočechů do utkání v Budějovicích si chtěl s týmem pohlídat úvod. To se povedlo.

V první třetině si svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v útočné fázi nevypracovali stoprocentní šanci. Hosté navíc Mountfield donutili k hrubým chybám, které rozhodly. Jako první a jediný v první části se po pěkné kombinaci prosadil kapitán Bruslařů Zohorna.

Druhá perioda přinesla mnohem zajímavější podívanou. Bohužel pro Hradec také dvě hrubky, které znamenaly góly. Nejprve po chybě Zámorského poslal hosty ve vlastním oslabení do dvoubrankového vedení Stránský. Na to domácí odpověděli gólem nejproduktivnějšího obránce ligy Hronka, který využil ideálního pasu od Kevina Klímy.

Jenže byl to právě Klíma, který následně nepochopitelně kličkoval v obranném pásmu, kotouč mu sebral Najman, předložil ho Flynnovi, jenž překonal nepřipraveného Mazance. Hradecká jednička po třetím inkasovaném gólu přenechala místo Lukešovi.

Východočeši však zbraně nesložili, na hosty zatlačili a byla z toho branka na 2:3. O tu se v třetí přesilovce v krátkém sledu postaral z pozice před brankou Smoleňák. Další oslabení, na čtyřicet vteřin dokonce dvojnásobné, už hosté ve zbytku prostřední části přečkali bez úhony.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se jim povedl znovu lépe. V sólu se po přihrávce ex-hradeckého obránce Šidlíka prosadil Cienciala. Čtyři minuty před koncem se Perret postaral snížením na 3:4 o drama, závěrečný tlak ale Bruslaři ustáli a odvezli si výhru. V tabulce se vyšvihli na čtvrté místo.

HRADEC KRÁLOVÉ – MLADÁ BOLESLAV 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Hronek (Kevin Klíma), 36. Smoleňák (Koukal, Hronek), 56. Perret (Jank, Kevin Klíma) – 12. R. Zohorna (Kotala, Allen), 22. J. Stránský, 26. Flynn (O. Najman), 47. Cienciala (Šidlík, J. Stránský). Rozhodčí: Pražák, Micka – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Hradec: Mazanec (26. Š. Lukeš) – Nedomlel, Hronek, Šalda, F. Pavlík, Jank, Zámorský, Čáp – Orsava, Cingel, Kelly Klíma – J. Sklenář, M. Zachar, Smoleňák – Perret, Koukal, Kevin Klíma – R. Pilař, Lev, Jergl.

M. Boleslav: J. Růžička – Šidlík, Allen, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Hrdinka – Lunter, R. Zohorna, Kotala – Jääskeläinen, Cienciala, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.