Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 1:2 sn

Téměř dvacet měsíců platilo, že když se hokejisté Mladé Boleslavi dostanou v zápase k rozhodnutí v nájezdech, tak prohrají. Po včerejším zápase v Hradci Králové to však už neplatí! Obě branky vítězů si připsal při výhře 2:1 v nájezdech útočník Radan Lenc.

Souboj třetího týmu se čtvrtým byl od začátku úporný. V první třetině měl domácí Mountfield kvůli agresivní hře hostů třikrát výhodu přesilovky, jenže ani jednou neskóroval. Početní výhody hrál velmi špatně, nedostával se do šancí a vlastně ani do pásma Mladé Boleslavi.

Jeho zmar v této činnosti pak vyvrcholil v sedmé minutě. Hosté vyhodili puk do obranného pásma Hradce, za brankou ho měl naprosto v klidu na hokejce brankář Kacetl, jenže zkusil rozehrát a kotouč poslal přímo na hůl hostujícího Lence. Ten ač byl v poměrně ostrém úhlu naprosto s přehledem trefil prázdnou branku a Mladá Boleslav vedla.

Královéhradečtí měli pouze dvě šance. V obou se objevil kapitán Šimánek a obě byly podobné. Vždy vyjel v přesilovce od mantinelu před branku, ale pokaždé ho zastavil hostující brankář Rittich. Křídelní útočník prvního útoku tak opět potvrdil, že neprožívá příliš plodnou sezonu, zatím má na kontě pouze jednu branku.

Druhá třetina nepřinesla na začátku příliš nového vzruchu, hra se odvíjela v duchu první části. Hosté měli sice velkou šanci, jenže Jarůškovi utekl puk v momentě, kdy mohl jet sám na bránu. Ve 27. minutě přišel nečekaný zkrat a to osvětlení. Světla v aréně zhasla a přišla pětiminutová pauza. Domácí fanoušci zcela spontánně rozsvítili své mobilní telefony a začali zpívat vánoční koledy.

Po chvilce oddechu mohl přidat druhý gól hostů Žejdl, jenže v samostatném úniku nedokázal zkrotit kotouč.

Domácím poté pomohla přesilovka. Krátce po Žejdlově příležitosti dostali možnost hrát přesilovku pět na tři. Výhoda měla trvat bez dvou vteřin minutu. Utnul ji však gól domácího střelce Courchainea, který se prosadil po dorážce. Hned poté měl Hradec další velkou šanci, jenže Kudrnův pokus zastavil na brankové čáře obránce Stříteský. Třetí třetina byla skoupá na gólové příležitosti, Hradec nevyužil únik dvou na jednoho, ale ani hostující Klimenta sám před Kacetlem neuspěl. I proto se zápas dostal až do prodloužení. Pro Hradec to byl už třetí nastavený zápas v řadě. V minulých dvou případech uspěl.

K těm dospěl i tento duel. V nájezdech se trefil stejně jako v zápase Lenc, jenž zaskočil gólmana Kacetla přibrzděním.

Byl jediným úspěšným exekutorem, nikdo z domácího tria Bednář, Kudrna, Šimánek neuspěl.