Přitom 55 minut domácího zápasu s Vítkovicemi tahali za delší konec provazu. „My jsme do první třetiny nastoupili v takové lázeňské atmosféře, kterou jsme si přenesli z Poděbrad, kde jsme nocovali,“ komentoval úvod zápasu hostující kouč Jakub Petr. A pokračoval: „Kdyby Boleslav v první dvacetiminutovce odskočila na větší rozdíl, tak by to odpovídalo.“

Ale Boleslav neodskočila. Její střelci totiž naráželi na skvěle chytajícího Bartošáka. Nutno podotknout, že podobně skvěle si vedl také novic v boleslavské brance Pavel Kantor. Ve druhé třetině už se hra vyrovnala, ale byla to přeci jenom Boleslav, kdo šel do vedení. Únik s Pavlem Musilem zužitkoval přesnou trefou k tyči Jakub Klepiš. Boleslav pak měla další šance, ve třetí třetině i řadu přesilovek, téměř minutu i dvojnásobnou, ale zvýšení náskoku nepřišlo.

A tak přišel trest. Na druhé straně totiž pět minut před koncem početní výhodu zužitkoval Trška a o minutu později poslal hosty do vedení Kucsera. Domácí to pak ještě zkusili v šesti bez brankáře, ale výsledkem byl jenom třetí puk v jejich síti. „Hodnotí se mi to špatně. Třetí zápas v řadě jsme to my, kdo hraje, a pak nás individuální chyby srazí do kolen. Dostaneme dva góly za krátký čas a s naší střeleckou potencí už nejsme schopni s tím nic udělat,“ komentoval smutně zápas asistent domácího kouče Vladimír Čermák.

To na druhé straně bylo pořádně veselo. „Jo hoši, takhle to dopadá, když někam přijede Ostrava. Padesát minut pososat a pak to otočit,“ hlaholil mezi kabinami směrem k novinářům gólman Vítkovic a nakonec také muž zápasu Patrik Bartošák.

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Klepiš (P. Musil) – 55. Trška (Dej, Olesz), 56. Kucsera (Stránský), 59 D. Květoň (Mahbod). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2519.
Mladá Boleslav: Kantor – Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kurka – D. Šťastný, P. Musil, Klepiš – M. Látal, Žejdl, Orsava – Pacovský, Skalický, Vondrka – Kousal, Najman, M. Procházka – L. Pabiška.
Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Stránský, Zdráhal.