Hokejisté BK Mladá Boleslav na ledě pražské Sparty tahali celý zápas za kratší konec, a nakonec ho prohráli výsledkem 1:3.

V podstatě celý zápas hosté prohrávali, a nakonec dokázali Salákovi vstřelit jediný gól. Sparta se naproti tomu prosadila hned v úvodní přesilové hře, když nastřelený puk Martinem Jandusem tečoval mimo dosah Gašpera Krošelje Miroslav Forman. I další minuty patřili domácímu týmu. Šance Thorella a Mikliše ještě slovinský brankář Mladé Boleslavi kryl, ale byl to znovu Thorell, kdo zvýšil v 18. minutě střelou z úhlu na 2:0 pro Spartu.

Bruslaři si v podstatě žádnou výraznou gólovou šanci nevytvořili, naopak musí děkovat Krošeljovi, že rozdíl byl po zbytek zápasu pouze dvoubrankový. Sparťané jej dokázali v závěru ještě zvýraznit, když se ve dvojnásobné přesilovce prosadil svým druhým gólem v zápase Forman. Bruslaři se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když dvě minuty před koncem sebral Salákovi nulu střelou z úhlu Adam Zbořil.

Boleslav po porážce spadla na třetí místo v extraligové tabulce, když se o bod před ní dostal Liberec a s lepším skóre ještě karlovarská Energie.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:1

Branky a nahrávky: 5. M. Forman (M. Jandus, F. Chlapík), 18. E. Thorell (Řepík), 57. M. Forman (F. Chlapík, E. Thorell) – 59. J. Dufek (Ševc, Bernad). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4296.