První třetina vyšla domácím. Při hře ve čtyřech dostal puk před branku Cienciala, ale šanci na střelu prováhal a nahrávkou pak odevzdal puk soupeři – a ten z brejku udeřil. Matěj Blümel zakončil sólový únik po levém křídle přesnou střelou na zadní tyč.

Po pár minutách navíc Blümel udeřil znovu. Bruslaři nestřídali dobře, zapomněli mladého útočníka Dynama na pravém kruhu a ten si opět věděl rady, další přesnou ranou opět rozvlnil síť za Růžičkou.

Hostující gólman musel řešit i dva úniky domácích, nejprve zneškodnil sólo Kousala a únik Svačiny v oslabení. Bruslaři byli nejblíže ke gólu v samém závěru, po Šidlíkově ráně dorážel Alderson jen do tyčky Kantorovy branky.

Trefy se dočkali až ve druhém dějství. Ve vlastním oslabení se po dobré práci Bičevskise dostal před Kantora Pavel Kousal a snížil na 1:2. Jen minutu a půl po něm se ale z mezikruží prosadil Patrik Poulíček a vrátil Pardubicím dvougólové vedení.

Hosté se však znovu dotáhli. Šidlíkovu ránu od modré tečoval David Šťastný a sedmnáctým gólem sezony stanovil skóre 2:3 z pohledu Bolky. Srovnání měl na holi Bičevskis, jenže jeho ránu do odkryté sítě na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců.

Zkraje třetí třetiny v pokračující přesilovce pálil Paulovič, Růžička jeho ránu vyrazil na zadní mantinel a pak se na hranici brankoviště střetl s Poulíčkem. Puk se odrazil na druhou stranu k Matěji Blümelovi, který do odkryté sítě završil hattrick. Situaci sudí ještě konzultovali s videem, ale gól platil.

Také Boleslav si pomohla přesilovkou. Jen dvanáct sekund po Ďalogově odchodu na trestnou se po sražené ráně Davida Šťastného puk odrazil od před brankou stojícího Nakládala a skočil za čáru. Bylo tak sníženo na 3:4.

A minutu a půl před koncem už byl stav srovnaný. Oscar Flynn se blýskl geniálním momentem – u modré čáry naznačil nahození po mantinelu a Kantor už už vyrazil z branky pro puk. Boleslavský útočník ale na poslední chvíli svůj úmysl změnil a prudce nahodil do poodkryté části domácí branky. Kantor se snažil, seč mohl, ale plachtící touš nezastavil.

Prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich zářil opět Oscar Flynn. Drobný štírek jel na Pavla Kantora celkem čtyřikrát a ve třech případech uspěl. Rozhodující byla až desátá série, kdy po Flynnově gólu Růžička vychytal Machalu.

Bruslaři tak odčinili domácí prohru se Zlínem a vezou z ledu ve formě hrajícího Dynama dva cenné body. Další duel je čeká v pátek, kdy zajíždí na led Vítkovic.

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 4:5 po s.n. (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Blümel (Mandát, Mikuš), 15. Blümel (Paulovič), 27. Poulíček (Paulovič), 41. Blümel (Paulovič, Nakládal) – 26. P. Kousal (Bičevskis), 32. Šťastný (Šidlík, Cienciala), 45. Šťastný (Ševc), 59. Flynn (Ševc, Šťastný), rozh. náj. Flynn. Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Špringl, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát, R. Kousal, Camara – Kusý, O. Roman, Svačina – Machala, Rohlík, Matýs.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Fillman, Šidlík – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – G. Szturc.