„Byla to jiná konfrontace než zápasy proti českým týmům. A rozhodně to splnilo účel. Bylo to docela rychlé a také důrazné,“ komentoval po zápase útočník Mladé Boleslavi Lukáš Žejdl.

Právě zvýšený důraz byl ve druhé třetině to, co dostalo mladoboleslavské do hry. Najednou byli proti soupeři z KHL lepším celkem a český brankář ve slovenských službách Štěpánek měl o dost víc práce než ve třetině úvodní. A zvýšená aktivita a zlepšená hra přinesla domácím ovoce v podobě vyrovnání. To se zrodilo také v přesilovce, když na konci kombinace byl právě zmiňovaný Žejdl. Ten po vstřeleném gólu hýřil úsměvem. „Protože než jsme šli na led, tak jsme si řekli, že přesně takhle to uděláme,“ vysvětloval.

I v dalším průběhu hry byla Boleslav lepším celkem, což se možná zase až tak nečekalo. „Nevím, jestli to bylo překvapení, ale oni nebyli v nejsilnější sestavě. Měli tam nějaké juniory. Těžko říct, jak by to vypadalo, kdyby měli o čtyři lepší hráče navíc. Ale i tak to byl pro nás dobrý zápas. Škoda jenom, že jsme ho nevyhráli,“ litoval vytáhlý boleslavský útočník, který se jako jediný z domácích trefil po remíze 1:1 v následných nájezdech. Za hosty uspěl v základním rozpisu Červený a nakonec misky vah na stranu Bratislavy převážil v sedmé sérii mladý Matúš Sukel.

Boleslav tak i ve čtvrtém přípravném zápase „bodovala“. Hned ve čtvrtek její hráče čeká další mezinárodní test. Doma přivítají od půl páté Karagandu.

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Bratislava 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Žejdl (Skalický), 15. Řepík (Schaus), RN Sukel. Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 889.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Kantor (Krofta) – Klikorka, Pláněk, Bernad, Říha, Dlapa, Kurka, Hrdinka, Němeček – Klepiš, Najman, Vondrka – Procházka, Žejdl, Látal – Pacovský, Musil, Kousal – Šťastný, Knotek, Skalický.
Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Jánošík, Schaus, Sersen, Klok, Meszároš, Grman, Švarný, Bačík – Červený, Rau, Řepík – Lamper, Chipchura, Lunter – Liška, Sukel , Virta – Sloboda, Baranov, Hedera.