První perioda tradičně patřila boleslavským hokejistů, avšak po odehraných dvaceti minutách se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Zásluhu na tom měli oba brankáři, především pak chomutovský Justin Peters, který kryl patnáct domácích pokusů. „Musím říct, že začátek nebyl z naší strany ideální. Očekávali jsme tlak domácích a bylo důležité, že jsme neinkasovali,“ hlásil hostující kouč Jan Šťastný.

Na první gól se tak muselo čekat až do druhé třetiny. Konkrétně ve 25. minutě využil Pavol Skalický přesnou přihrávku kapitána Michala Vondrky. Vedení si ale domácí do kabin neodnesli. Ve druhé části hry sice nejprve přežili dvojnásobné oslabení, v další přesilovce ale hosté předvedli parádní kombinaci, na jejímž konci byl před brankou volný Marjamäki, který vyrovnal na 1:1. „Od našeho gólu byl Chomutov lepší a nás podržel brankář,“ řekl po zápase domácí kouč Pavel Patera.

V úvodu třetí třetiny se pak lámal chleba – hosté si vytvořili po úvodní přesilovce tlak a Boleslav se štěstím přestála tři velké šance hostů, když první vytěsnil brankář Růžička skvěle vyrážečkou, dvakrát pak hostům v klíčovém momentu přeskočil puk hokejku. „Bohužel naší dlouhodobou bolestí je koncovka. Sice jsme v přesilovce vyrovnali na 1:1, ale na začátku třetí třetiny jsme měli tři tutovky, které jsme nedali. Dovolím si tvrdit, že kdyby se podařilo dát gól, tak je výsledek opačný,“ hlásil chomutovský Šťastný.

A tak přišel trest na druhé straně. Na brankovišti se zjevil obránce Kovačevič a dorážkou Klepišovy střely poslal Boleslav do vedení. To domácí nedokázali navýšit ve dvojnásobné půlminutové přesilovce, naopak sami jednu v závěru nabídli Pirátům při špatném střídání. Hosté ji zvojnásobili odvoláním brankáře, což se jim nakonec vymstilo, neboť odkrytou klec trefil druhým gólem večera přes celé hřiště slovinský obránce Mladé Boleslavi Sabahudin Kovačevič.

V závěru ještě přidal odevzdaným hostům na cestu čtvrtý gól po úniku s Michalem Vondrkou Jakub Klepiš. „Ve třetí třetině jsme měli kliku a bylo to o tom, kdo dá druhý gól. Nakonec jsme byli šťastnějším mužstvem my,“ dodal spokojený trenér domácích Pavel Patera.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 4:1

Branky a nahrávky: 25. Skalický (Vondrka), 48. Kovačevič (Klepiš, Kotvan), 59. Kovačevič, 60. Klepiš (Vondrka) – 39. Marjamäki (Duda, Vantuch). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2741.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťastný, T, Knotek, L. Pabiška – M. Látal, P. Musil, R. Zohorna – Kousal, Najman, Flynn.

Chomutov: Peters – Valach, Jank, Trefný, Knot, Dietz, Kovář, Zeman – T. Svoboda, V. Růžička, Sklenář – Klhůfek, Raška, Tomica – Duda, Vantuch, Koblasa – Marjamäki, Gut, Chrpa.