„Po reprezentační přestávce jsme byli plni očekávání, a první dvě třetiny byly z naší strany výborné – měli jsme dobrý pohyb, dobruslovali jsme hráče soupeře a Olomouci jsme nic nedovolili. Navíc jsme dokázali z našich šancí i skórovat,“ chválil oprávněně svůj tým za prvních čtyřicet minut hry kouč Boleslavi Vladimír Kýhos.

Pak ale přišla závěrečná dvacetiminutovka a v ní Bruslaři téměř pohřbili veškeré naděje na postup do předkola play-off. „Stav 3:0 si ale musí zkušený tým pohlídat. Nedokážu proto pochopit naší hru ve třetí třetině,“ hledal jenom těžko slova kouč Kýhos. Podobně mluvil i dvougólový střelec Jakub Klepiš: „Kdybych chtěl mluvit, tak jak chci, tak bych byl hodně sprostý. Vůbec nevím, co se s námi stalo.“

Olomouc, která během prvních dvou třetin vystřelila na brankáře Maxwella pouze osmkrát, dala první gól zásluhou Holce. Pak předvedl americký gólman Boleslavi nevídanou minelu. Nahozený puk chtěl nejspíš rozehrát holí, která mu vypadla a od ní se puk nešťastně odrazil mezi jeho betony, kudy doklouzal až do branky. „To se stane, je to hokej. Max tam pochytal jiné věci. A hlavně jsme ještě pořád vedli,“ neshazoval vinu na brankáře Klepiš.

Nabuzení hosté pak dokázali ještě vyrovnat po závaru v boleslavském brankovišti. A co víc, po čtyřech minutách prodloužení dokonce urvali i druhý bod, když boleslavské trojici ujel Strapáč. „Co se stalo s našimi hráči? Najednou odhazovali puky, nikdo nechtěl hrát. Jestli si nevěří, tak přeci nemohou hrát extraligu. Každý z nich si musí sáhnout do svědomí. Jestli nejsou schopni unést tlak, tak tady nemají co dělat.“ zlobil se kouč Kýhos.

Celou situaci Bruslařů pak shrnul krátce útočník Jakub Orsava: „Jsme v ři**. Teď se musíme pokusit o zázrak.“ A cesta Boleslavi do předkola už vede jenom za určité shody výsledků. V pátek na Spartě a v neděli doma proti Třinci vyhrát za tři body (v případě lepších vzájemných zápasů se Spartou v neděli alespoň za dva). A přitom navíc doufat, že Sparta v neděli podlehne Chomutovu, který ale pro změnu nesmí vyhrát v pátek.

Mladá Boleslav - Olomouc 3:4 pp

Branky a nahrávky: 10. Valský (Orsava), 38. Klepiš (Nahodil, Pacovský), 39. Klepiš (Pacovský) – 43. Holec (Škůrek), 47. Laš (Eberle, J. Galvas), 57. Laš, 65. Strapáč (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 331. Střely na branku: 33:20.
Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Bernad – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš – Pabiška, V. Němec, Lenc – P. Musil, Urban, P. Kousal.
Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Mráz, Jergl.