Středočeši naposledy prubli zápas téměř před měsícem a půl, na konci září porazili pražskou Spartu 4:2. Doposud Mladá Boleslav stihla čtyři kola, v polovině z nich uspěla, vyjma Sparty sestřelila ještě právě České Budějovice.

Jihočeši se po návratu do nejvyšší soutěže trápí. Z šesti bitev Motor neuspěl ani jednou a vydoloval jen pouhé dva body za dvě porážky v nastavení. V sobotu měly Budějovice na lopatě karlovarskou Energii. V poslední části si ale nechaly dát tři góly a vyšly tak po porážce 4:5 znovu naprázdno.

„Opět jsme našli způsob, jak prohrát. Sice je super, že zase můžeme hrát hokej, ale není super, jak utkání zvládáme jako tým. Prohráváš i vyhráváš jako mančaft. My jsme zase o gól prohráli a zase po vlastních chybách,“ neskrýval naštvání po sobotní porážce českobudějovický trenér Václav Prospal. Problémem Motoru je především bídná obrana, šestadvacet inkasovaných branek v šesti kolech hovoří za vše.

Co proti Budějovicím ukáže Mladá Boleslav, která se mimo jiné připravovala také na otevřeném ledě v Dobříši? Utkání na ledě soupeře startuje v 17.30.