Duel předních týmů se proměnil v urputnou bitvu. V první třetině byl aktivnější Hradec, dosavadního lídra tabulky přestřílel a měl i výhodu trestného střílení. Útočník Aleš Jergl byl v šanci hákován, sám se rozjel i k nájezdu, ale gólmana Jana Růžičku nepřekonal.

Také jeho protějšek v hradecké brance Štěpán Lukeš, který chytal po jednozápasové pauze, se činil a držel boleslavské střelce na nule. Při střelách Jana Dufka a Pavla Kousala ho zachránila branková konstrukce.

Zlomit soupeře se Hradci zdařilo až pět minut před koncem zápasu, kdy se v početní výhodě skvostně trefil kanadský bek Graeme McCormack. Vteřinu před závěrečným klaksonem pečetil výhru do prázdné branky Jakub Lev.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Fakta - branky a nahrávky: 56. McCormack (Jergl, Orsava), 60. Lev (Perret, Kalina). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 3163.

Hradec Králové: Lukeš – Blain, Nedomlel, Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Orsava, Cingel, Smoleňák – Lev, Lalancette, Oksanen – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Boleslav: J. Růžička – Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, Moravec – Šťastný, Raška, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Dufek, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenér: R. Rulík.