Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:1

Hokejisté Chomutova v 9. kole baráže o extraligu po sérii pěti porážek zabrali a porazili Mladou Boleslav 3:1. Středočeši naopak sami přišli o pětizápasovou šňůru výher a na potvrzení postupu mezi elitu si musí ještě počkat. Piráti vedli po gólech Jaroslava Svobody a Angela Krsteva v rozmezí 84 vteřin během druhé třetiny už 2:0, David Vrbata brzy snížil, ale pojistku přidal Luboš Bartečko. Chomutov ztrácí ze třetí příčky na svého dnešního soka i na Olomouc pět bodů.

„Dnes jsme Boleslav porazili jako tým, ne jako jednotlivci. Vyhráli jsme a jsme stále ve hře. Takhle bychom měli jít do každého zápasu. Myslím, že dnes jsme předvedli nejlepší zápas v sezoně," prohlásil Krstev.

Domácí Piráti se od úvodního buly s chutí zakousli do soupeře a byli herně i střelecky aktivnějším celkem. Své šance měli i Mladoboleslavští, ale gólman Martin Růžička byl pozorný. Hosté na něho nenašli recept ani po prohřešku Kubinčáka, který obdržel za pokus o bodnutí holí trest na 2+2+10 minut. I proto, že přesně po dvou minutách hráli sami v šesti. Naopak při hře ve čtyřech na obou stranách zahrozil bekhendem Šagát.

Střeleckou převahu první třetiny v poměru 14:3 Chomutov nebyl schopen vyjádřit ani při kratičké jedenáctivteřinové přesilovce pět na tři. Až v končící klasické početní výhodě měl velkou šanci Hruška, ani nadvakrát však neuspěl. Valenta pak nepropálil bek Rutta. Ve 27. minutě ještě Mikulíka vychytal Valent, ale poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, už začaly padat góly.

Po Havlově ráně se odražený puk dostal ke Svobodovi, jemuž stačilo trefit prázdnou branku, což snadno splnil. Krátce poté hráli Severočeši přesilovku, Bartečko vyhrál vhazování ideálně pro Krsteva a ten vrátil Výborného do hry nekompromisní bombou už po třech vteřinách. „Můj gól vyplynul ze hry, nebyl to žádný signál. Puk šel vyloženě na mě, udělal jsem si dva kroky dopředu a trefil jsem to," popsal Krstev.

V 35. minutě ale hosté rovněž v přesilovce kontrovali, když snížil Vrbata. „Kluci tam v přesilovce dobře zavezli puk do třetiny. Bylo to trošku něco jiného, než cvičíme. Objevil jsem se tam u tyčky, Lukáš (Pabiška) mi to tam hezky dal a pak už to nebyl problém," řekl Vrbata.

Chomutov ve třetím dějství kontroloval svůj těsný náskok, ale nadále hrozil i směrem dopředu. A v 52. minutě se dočkal i uklidňující trefy, která mu vrátila dvoubrankové vedení. Kapitán Bartečko sice letící puk před odkrytou brankou nejprve ze vzduchu nezasáhl, ale při druhém pokusu už překonal Valenta. Takřka minutu a půl před závěrem to hosté zkusili s hrou bez brankáře, ovšem bez úspěchu.

„Sice to nemáme úplně ve svých rukách, ale pro nás je důležité, že žijeme. Konečně přišel zlepšený výkon, snad to ještě není pozdě," věří chomutovský kouč Jaroslav Beck.

„My jsme příliš moc chtěli a vytratila se ladnost. Soupeř nás nepustil do naší hry a to rozhodlo. Každý nám podbízí, že jsme blízko a mohli jsme tu už rozhodnout, ale určitě není automatické, že vyhrajete v Chomutově, vždyť domácí hráli o život. Vyhrát jsme chtěli, ale věděli jsme, že to bude ohromně těžké. A my se nedostali do našeho rytmu," zhodnotil duel jeho protějšek Marian Jelínek.