Hokejisté Mladé Boleslavi v neděli poprvé pod vedením nového trenéra Jiřího Kalouse nebodovali, teď je čeká souboj s Olomoucí, kterou v sezoně ještě neporazili.

Vše začalo 18. září v Olomouci, kde Bruslaři odehráli své první letošní utkání na venkovním kluzišti. Na první gól se čekalo do 24. minuty, ve které se trefil pozdější juniorský medailista Matouš Menšík. O několik minut později ještě skóroval Pavel Musil. Středočeši porážku mírnili brankou Jana Stránského, na vyrovnání už ale nedosáhli.

Ve ŠKOENERGO Aréně se jako první znovu prosadili hosté, tentokrát už v 6. minutě, kdy se prosadil Lukáš Anděl. Vyrovnání zařídil ve druhé části Róbert Lantoši, Mora si však díky Lukáši Nahodilovi vzala vedení zpět. Na 2:2 ale upravil Pontus Åberg a zápas poté dospěl až do nájezdů. V nich už se trefovali jen hosté - Jakub Orsava, Jan Káňa a Lukáš nahodil.

Naposledy se oba týmy potkaly na Hané, kde se hrálo 11. prosince. Střelecký účet otevřel ve 32. minutě Karel Plášek, jenž zaznamenal svůj první extraligový gól po návratu ze zámoří. Před odchodem do kabin se během přesilovky prosadil Jakub Orsava. Bruslaři na druhý gól nenašli odpověď a Branislav Konrád si připsal čisté konto.

„Musíme dál pracovat, vytvářet si šance. Věřím, že se nám pak bude dařit," řekl švédský útočník Tim Söderlund po prohře na Spartě. Úterní utkání bude přímým přenosem vysílat Česká televize, úvodní buly je na programu v 17.20 hodin.