Hokejisté Energie naskočili do úvodní dvacetiminutovky aktivně, za což byli odměněni vedoucí brankou, kterou zaznamenal ve 3. minutě Tomáš Redlich, který využil gólové pobídky Víta Jiskry.

Vedoucí branka energetiky ještě více nakopla, ale jak Gríger, tak i později Koffer vytouženou druhou branku nepřidali. Naopak posléze se do hry dostali Středočeši, ale Frodl byl při šancích soupeře pozorný. Druhá třetina přinesla v KV Aréně vyrovnání Mladé Boleslavi, o které se postaral ve 28. minutě Róbert Lantoši, který z pravého kruhu prostřelil Dominika Frodla.

Ve třetí periodě si oba týmy vytvořily několik zajímavých gólových situací, ale oba brankáři již za svá záda žádnou střelu nepropustili.

Na pořad tak po šedesáti minutách přišlo ošidné prodloužení, ale ani to vítěze neurčilo, i přesto, že více gólových příležitostí měla Energie. Ta navíc vstřelilav 63. minutě branku Jiřím Černochem, ale rozhodčí ji po přezkoumání neuznali, a tak se šlo na samostatné nájezdy.

V prvních dvou sériích udrželi jak Frodl, tak i Růžička exekutory na uzdě. Ve třetí sérii propálil brankáře Středočechů Jan Hladonika pojistku posléze přidal ve čtvrté sérii Lukas Zettenberg. Hosté neproměnili.

Václav Pletka, asistent nového kouče Richarda Krále, který se k mužstvu připojí v pondělí, byl za bod rád: „V našem postavení jsme rádi za každý, který získáme. Z našeho pohledu to nebyl špatný zápas, kluci se zase rvali jako v Brně, dodržovali taktiku, kterou jsme si stanovili, škoda, že jsme neměli dva body, ale jak říkám, jsme rádi i za ten bod. Musíme jít postupnými krůčky a věřit, že se to zlepší,“ řekl.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Redlich (Jiskra, Zetterberg), rozhodující nájezd Hladonik – 28. Lantoši (Bernad, Järvinen). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Gerát, Axman. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3 818.

Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Kofroň, Koffer, O. Procházka. Trenér: David Bruk.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Pyrochta, Osburn, Jánošík, R. Jeřábek, Bernad, Pláněk – Aaltonen, Fořt, Rohdin – Skalický, Järvinen, Lantoši – Dvořáček, Závora, Stránský – O. Roman, Malát, J. Půček – Malínek. Trenér: Václav Pletka.