V domácí sestavě se čerstvě po návratu z hostování v Karlových Varech objevil osmadvacetiletý obránce David Bernad. V klubu se naopak rozloučili s jinými dvěma beky. Matěj Stříteský zamířil opačným směrem na západ Čech, Tomáš Hanousek by měl najít častější herní uplatnění v prvoligovém béčku Pardubic.

Oba týmy šly do předehrávky v dobré herní pohodě, první třetina ale nabídla dietní hokej. O první vzruch se postaral v 9. minutě hostující Bitten, jenž chtěl v bitce vyzvat Jánošíka, což se mu ale nepovedlo a Plzeň musela do oslabení.

Středočeši první přesilovou hru nevyužili a ve 12. minutě se po rychlém protiútoku neprosadil ani Kotala. Brankář Svoboda si s jeho zakončením poradil.

Plzeňští jsou aktuálně nejhorším extraligovým mužstvem ve hře v oslabení, v Mladé Boleslavi ale přestáli i druhou přesilovku domácích. Hlavně proto, že Kousal netrefil odkrytou branku.

Hned na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest Baránek, Bruslaři ale ani tentokrát v přesilovce gól nedali. Naopak sami inkasovali. Po přečíslení dva na jednoho oslavil gólem návrat do sestavy Plzně po šesti týdnech obránce Budík.

V polovině utkání již došlo na bitku mezi Jánošíkem a Bittenem, obraz hry se ale následně nezměnil. Ve 34. minutě mohl zvýšit Holešinský, Novotný byl však připraven.

Domácí se pokusili změnit dění na ledě zvýšením důrazu, vyrovnat se jim ale nepodařilo ani v další přesilové hře na přelomu druhé a třetí třetiny. Středočeši byli střelecky aktivnější, Svoboda ale chytal spolehlivě a držel hostům těsný náskok.

Západočeši hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich mohli přidat druhý gól Malát nebo Budík, Novotného ale nepřekonali. Vyrovnat se Mladé Boleslavi nepovedlo ani v závěrečné power play, v domácím prostředí prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Očima trenérů

Ladislav Čihák, Mladá Boleslav: My jsme to utkání nezvládli z jednoho prostého důvodu, kterým byla naše přesilovka. Vůbec jsme si s ní nepomohli a naopak jsme si tím zápas zkomplikovali. Teď po zápase můžeme říct, že jsme si ho tím zabili. Celkově si myslím, že nám dneska chyběla šťáva. Neměli jsme dobrý pohyb a chybělo mi tam dohrávání soubojů. Nebylo to v našem podání dobré utkání, až na pár lepších pasáží. Soupeř dobře bránil a dobře odhazoval puky. Bohužel cítím, že jsme ve třetí třetině neměli sílu do toho tlaku, abychom to zvládli. Samozřejmě soupeři blahopřeji k zisku tří bodů.

Petr Kořínek, Plzeň: Jsme strašně rádi, že jsme to dneska zvládli a natáhli vítěznou sérii. Myslím si, že jsme dneska podali velmi dobrý výkon jak směrem dopředu, tak dozadu. Ubránili jsme také spoustu oslabení. Musím kluky pochválit, byl to dobrý výkon.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 22. Budík (Mertl, Zámorský). Rozhodčí: Horák, Kika - Zíka, Klouček. Vyloučení: 0:5, navíc Jánošík - Bitten oba 5 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2336.

Mladá Boleslav: Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Bernad, R. Jeřábek, Štich - Aberg, O. Najman, Lantoši - P. Kousal, Závora, Kantner - J. Stránský, Fořt, M. Beránek - Štastný, Bičevskis, Kotala. Trenér: Čihák.

Plzeň: M. Svoboda - Zámorský, Baránek, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Budík - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Malát, Suchý - Rekonen, Mertl, Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.