Skóre zápasu se poprvé měnilo už po 37 sekundách. Šance hostí skončila jen na tyči a z protiútoku udeřili domácí. Klepiš vyslal vpřed Skalického, který zadovkou našel mezi kruhy volného Michala Vondrku. Kapitán Boleslavi zamířil nad vyrážečku Šimona Hrubce a domácí tým rychle vedl.

„Já budu stručný, neodehráli jsme dobrý zápas. Jeho ráz určila první třetina, kdy trefil Martin Růžička tyčku a Boleslav z protiútoku dala gól,“ vracel se k rychle vstřelenému vítěznému gólu třinecký kouč Marek Zadina.

Potom si oba týmy vytvořily několik šancí, čehož si všiml domácí trenér Pavel Patera. „Po vstřeleném gólu jsme byli na koni, i když první třetina byla vyrovnaná až do konce,“ hodnotil úvod utkání. Gól už ale do přestávky nepadl, po dvaceti minutách tak Bruslaři vedli 1:0.

Ze druhé části bylo odehráno šest minut, když Němečkovo nahození usměrnil do sítě Jakub Klepiš. V polovině utkání domácí udeřili potřetí. Při vlastním oslabení skvěle zapracovali Žejdl s Michalem Vondrkou, který potom efektně proměnil sólový únik. Po třetím gólu opustil branku Třince Šimon Hrubec a nahradil jej Pavel Kantor, který k Ocelářům přešel právě z Boleslavi.

„Od chvíle, kdy jsme ve druhé třetině dali ty dva góly, už jsme byli lepší,“ pokračoval Patera. Stejného názoru byl i trenér Ocelářů. „Boleslav hrála opravdu dobře, výborně bruslila. Moc nás k ničemu nepouštěla, v soubojích byla silnější. Když už jsme se k něčemu dostali, podržel je gólman,“ chválil Zadina domácí tým a brankáře Krošelje. I jeho zásluhou vedli domácí po dvou třetinách 3:0.

Ve třetí části Bruslaři konečně udeřili z přesilovky. Těsně po skončení Werekova trestu byl vyloučen Svačina a jeho faul domácí potrestali. Od modré čáry napřáhl Martin Pláněk a parádní střelou zkazil Kantorovi návrat do města aut.

„V závěru už jsme si to pohlídali,“ prohlásil stručně Patera. Bruslaři sice nenaplnili přání fanoušků, kteří se dožadovali páté branky, i přesto si došli pro jasnou výhru. Přispěla k tomu i minela Růžičky, který sekundu a půl před koncem odmítl alespoň čestný úspěch, když z metru netrefil prázdnou bránu. Krošelj udržel pátou nulu v sezoně a pomohl Boleslavi k výhře 4:0.

Ta však z hlediska tabulky a soupeře pro předkolo nic neřeší, vyhrála i ostatní tři mužstva ze 7. až 10. příčky. Bruslaři zůstali osmí a v boji o čtvrtfinále je čeká Zlín. „Když budeme podávat takové výkony, jako jsme podávali v posledních třech zápasech, tak šanci máme. Soupeř ale určitě taky přidá. Se Zlínem máme negativní bilanci, tak to budeme určitě chtít obrátit,“ prohlásil Pavel Patera před startem nadstavby. Boleslav ji zahájí domácími zápasy, a to už v pondělí a v úterý.

Mladá Boleslav - Třinec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vondrka (Skalický, Klepiš), 27. Klepiš (Němeček, Vondrka), 31. Vondrka (Žejdl), 51. Pláňek (P. Musil, D. Šťastný). Rozhodčí: Hribik, Kika - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2788.

Boleslav: Krošelj - Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Třinec: Hrubec (31. Kantor) - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, Husák, Adámek - Martin Růžička, P. Vrána, Svačina - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Š. Novotný, Polanský, Werek - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.