Bruslaři z Mladé Boleslavi se přeci jenom dočkali v letošním ročníku mistrovského titulu. Poté, co v semifinále své kategorie vypadli jak junioři, tak dorostenci, rehabilitovali celý klub deváťáci. Ti zvládli svou finálovou sérii proti Bílým Tygrům z Liberce.

Série hraná na dva zápasy se započtením skóre začala prvním zápasem v Mladé Boleslavi. Ten Bruslaři vyhráli v poměru 4:2. " Hrál se velmi kvalitní hokej z obou stran, přesto si ale myslím, že jsme byli o něco lepší. To vítězství je tak zasloužené. Samozřejmě si ale moc dobře uvědomujeme, že se jedná o poločasový výsledek a to pravé finále nás čeká až v Liberci," hlásil po prvním zápase kouč Martin Škaloud.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 4:2

Branky a nahrávky: 9. Hanyš (Nedorost, Matějka), 43. Vasiak (Matějka, Zhdanov), 45. Matějka (Hora, Vasiak), 54. Nedorost (Hanyš, Churáček) – 18. Vaněček (Šafařovský), 30. Vaněček (Bělohorský, Svoboda). Rozhodčí: Raška, Procházka — Hnilička, Balák. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 321.

Boleslav: Sklenička (Příhoda) – Stádník, Mokrý, Verbeshchuk, Nedorost, Postl, Kříž, Hora – Vasiak, Churáček, Václavík, Flordrman, Hanyš, Novotný, Jareš, Hrouda, Matějka, Zhdanov.

Odveta byla na programu v pondělí na pod Ještědem.

Domácí výhra 4:2 nad Libercem zajistila boleslavským deváťákům nakonec vítězství v soutěži 9. tříd a to vzdor tomu, že v odvetném utkání na tamějším ledě prohráli 2:3. Poměr branek 6:5 totiž hovoří ve prospěch Bruslařů a ti si tak na krk pověsili zlaté medaile!

Po nevyužitých přesilovkách v první třetině padla první branka až na začátku té druhé, když po Šejcově přihrávce poslal Liberec do vedení Šimon Bělohorský. Mladá Boleslav ovšem zareagovala jen o několik chvil později a po brance Vojtěcha Hory se šlo do závěrečného dějství za nerozhodného stavu.

Tygři tak stále museli vstřelit minimálně dva góly. Krok za srovnáním celkového stavu finále udělal opět Šimon Bělohorský, který na 2:1 zvýšil hned v první minutě po návratu z kabin. Jenže Bruslaři vyrovnali i podruhé zásluhou Filipa Kříže a Severočeši museli vrhnout všechny síly do útoku.

V 59. minutě vykřesal po obrovském tlaku naději Matěj Kučera, další gól už ale nepadl. Mladoboleslavští mladíci si tak na krk pověsili zlaté medaile!

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 3:2

Branky a nahrávky: 24. Bělohorský (Šejc), 41. Bělohorský (TS), 59. Kučera (Pekr, Šejc) – 28. Hora (Hanyš, Vasiak), 43. Kříž (Churáček). Rozhodčí: Mareš, Kaňkovský - Grundler, Ječný. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 397.

Boleslav: Sklenička (Příhoda) – Stádník, Mokrý, Verbeshchuk, Nedorost, Postl, Kříž, Hora – Vasiak, Churáček, Václavík, Flodrman, Hanyš, Novotný, Jareš, Hrouda, Matějka, Zhdanov.