Boleslavští hokejisté pokračují v solidním startu do sezony. V Olomouci hráli po šedesáti minutách 1:1 a v prodloužení jim vítězství vystřelil Lukáš Žejdl. Z ledu neoblíbeného soka tak vezou dva body a po dvou kolech se drží ve špičce extraligového pořadí.

Začátek utkání ale na olomouckém stadionu vycházel lépe domácímu celku. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Olomouc nás přetlačila. Bylo tam plno šancí kolem našeho brankoviště, ale brankář nás jako vždy podržel,“ popisoval první minuty duelu boleslavský kouč Pavel Patera.

V sedmé minutě šli přesto do vedení hráči Mladé Boleslavi, a stejně jako v pátek proti Pardubicím, i tentokrát zařídila úvodní branku čtvrtá formace mladíků. Po Flynnově přistrčení od levého mantinelu poslal puk na branku Pavel Kousal a překvapil brankáře Konráda.

Ve druhé části hosté zabrali a s urputně bojujícími domácími srovnali krok. „Ve druhé třetině jsme tam měli nějaké momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ narážel Patera na zlepšený výkon svých svěřenců.

Další posun skóre přinesla až třetí třetina. O srovnání se po parádním pasu Ostřížka postaral do prázdné branky zakončující Zbyněk Irgl. „Třetí třetina z naší strany byla nejlepší. S vypětím všech sil jsme vstřelili ten vyrovnávací gól, měli jsme i nějaké další šance. Bohužel se nám nepovedlo zvrátit to na naši stranu,“ okomentoval závěr zápasu domácí trenér Zdeněk Moták.

Za stavu 1:1 dospělo bojovné střetnutí až do prodloužení. Boleslavský tým hrál po vyloučení Stránského oslabení, domácí ovšem přesilovku čtyř proti třem nevyužili. V obrovské šanci selhal před brankou soupeře domácí Knotek a z následného protiútoku se tváří v tvář Konrádovi prosadil Lukáš Žejdl. „V prodloužení zase přesilová hra čtyři na tři, obrovská šance, kterou jsme neproměnili a bohužel, byli jsme potrestáni,“ mrzela Zdeňka Motáka bídná produktivita Kohoutů, která je v úvodu nové sezony straší. „Hrajeme dva zápasy a v obou jsme v šedesáti minutách vstřelili jen jednu branku,“ nelíbí se olomouckému kouči. Trenér hostů Pavel Patera přiznal, že v nastaveném čase pomohla jeho týmu i přízeň Štěstěny. „V prodloužení je to loterie a štěstí se přiklonilo na naši stranu,“ potěšil ho nakonec úspěšný finiš zápasu.

MICHAL KONVALINA