Ve Vítkovicích se hrálo v první třetině bez branek. Bezgólový stav jako první narušil ve 26. minutě Tomáš Fořt, když si Adam Raška najel až k tyči Stezkovy klece, kde se kotouč objevil na hokejce šťastného střelce, který ho procpal za brankovou čáru. O chvíli později napálil Claireaux brankovou konstrukci. A Bruslaře to mohlo mrzet o deset minut později, když vyrovnal Jan Bernovský, který nasměroval puk vypadnutý z Růžičkovy lapačky do poloodkryté klece. V závěru si střihly početní výhodu i Vítkovice, ta ale další změnu nepřinesla.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky byl stejně opatrný jako v úvodu zápasu. Nejprve měli záblesk naděje na přetočení stavu Vítkovičtí, když Vladimír Svačina hbitě vyrazil k Růžičkovi, a i přes nepovedené zakončení dokázal procpat kotouč k Janu Hruškovi. Poté ale přišla boleslavská souhra, která skončila za zády Stezky. Valentin Claireaux z bezprostřední blízkosti překonal strážce Moravanů a dostal Bruslaře do vedení.

Hosté po vstřelené brance doslova ožili a nadále podnikali výpravy k vítkovické bráně. Nenápadná teč Jana Dufka skončila na pravé tyči Stezkovy klece, později se lakrosovou akcí pokoušel prosadit Ondřej Najman. Ke gólu hostů nevedla ani početní výhoda, dokonce během ní ujely do protiakce Vítkovice.

Boleslav tak slaví další tříbodové vítězství a v tabulce si upevnila čtvrtou pozici. Extraliga pokračuje v kvapíkovém tempu už v neděli, kdy do Mladé Boleslavi přijede českobudějovický Motor.

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 1:2

Branky a nahrávky: 36. Bernovský (Jakub Stehlík, Marosz) – 26. Fořt (Adam Raška I, Pospíšil), 46. Claireaux (Kotala, J. Dufek). Rozhodčí: Pešina, Vrba – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3356.

Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Galvinš, Plášil, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Svačina, J. Hruška, Fridrich – L. Krenželok, Marosz, J. Krejsa – Bernovský, Chlán, Lednický.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Bernad – Adam Raška I, Fořt, Pospíšil – Kotala, Claireaux, J. Dufek – P. Kousal, O. Najman, J. Stránský – Závora, Bičevskis, Grim.