„Po dlouhé době mohu říct, že nejsme jednoznačným favoritem soutěže, za kterého býváme často považováni. Jsou tady týmy jako Kometa, Hradec Králové, Třinec nebo Mladá Boleslav, která přes léto hodně posílila,“ přiznal sparťanský trenér Jiří Kalous před startem sezony. 

Jeho tvrzení jakoby se potvrdilo v předsezónní přípravě. Sparta se s Mladou Boleslaví totiž hned dvakrát utkala těsně před ostrým startem extraligy a byla z toho dvě vítězství Bruslařů. V Praze vyhráli Boleslavané 2:1 v prodloužení, v samotné generálce na ligu pak na domácím ledě 3:2.

A Sparťané zatím nepředvádějí extra přesvědčivé výkony ani v extralize. Po jedenácti kolech má na svém kontě pět tříbodových a jednu dvoubodovou výhru. K tomu ještě šest porážek. Naposledy doma zdolala 3:1 Litvínov, čímž zastavila nepříznivou sérii tří po sobě jdoucích porážek. Jak dopadne zápas dnes v podvečer?

Každý fanoušek Mladé Boleslavi, který dorazí v pátek 13. října před zápasem HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav se vstupenkou na zápas do Síně slávy českého hokeje v Galerii Harfa (hned vedle O2 Areny – stanice M Českomoravská) získá dvacet procent slevu na vstup do Síně slávy. Na trenažéru SniperFire navíc probíhá soutěž v přesnosti střelby o reprezentační dres a další ceny.