Hradci se první extraligový týden vydařil. Po výhře v Brně 4:0 zvítězil doma nad Libercem 5:3. Včetně přípravy vyhrál šestkrát za sebou. S Mladou Boleslaví však třikrát za sebou prohrála Středočeši uspěli dokonce v posledních čtyřech duelech v ČPP aréně. „Musíme udělat vše pro to, abychom se udrželi na vlně. Vše je o každodenní dřině na tréninku,“ řekl slovenský útočník Oliver Okuliar.

Tipsport extraliga, 2. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera
Foto: O výhře Vítkovic rozhodl v přesilovkách Američan Mueller

Zcela opačně je na tom Mladá Boleslav, která prohrála v Liberci a doma s Vítkovicemi. Bruslaři včetně přípravy neuspěli v sedmiz posledních osmi utkání. „Tým si zatím sedá. Proti Vítkovicím jsme odehráli dobrý zápas, jen jsme měli být lepší směrem dopředu jako v zápase s Libercem. Naším, ale i mým, hlavním problémem bylo, že jsme často faulovali. Hra byla dobrá, ale tohle nás sráželo, i kvůli tomu jsme prohráli. To musíme zlepšit,“ řekl útočník Zach Osburn.

V hostující sestavě bude chybět obránce Martin Pláněk, který si odpyká jednozápasový trest za faul na vítkovického útočníka Vojtěcha Lednického. Utkání začíná v 18.00 hodin.