BK Mladá Boleslav ve svých řadách vítá nového hráče, amerického obránce Erica Melanda. Středočeši si jej vyhlédli v týmu slovenské Banské Bystrice, kde byl čtyřiadvacetiletý bek nejproduktivnějším hráčem obranných řad nejen ve svém klubu, ale vůbec v celé extralize. V pětadvaceti zápasech nastřádal pět branek a jedenáct asistencí. Meland se byl ve středu večer podívat na zápas v Ústí nad Labem a o den později už prozkoumával Boleslav společně s kolegy Willem a Lencem. Bruslařský klub si dále pojistil služby talentovaných mladých hráčů Jiřího Ryse a Radana Lence. Oba prodloužili své smlouvy na další dva roky.

Hledali jsme obránce – praváka," řekl k příchodu amerického obránce sportovní manažer Bruslařů Mgr. Luděk Bukač. „S obránci obecně je to dnes bohužel docela těžké, trh je takříkajíc přebraný. Proto jsme zkusili sáhnout trochu jinam. V Melandovi vidíme naději, je to mladý hráč, který na Slovensku patřil k těm nejlepším."

„Co se týče prodloužení smluv Ryse a Lence, tak neděláme nic jiného, než že oceňujeme jejich práci a zároveň se pro klub snažíme zajistit služby talentovaných hráčů, kteří jsou velkým příslibem do budoucna, a kterým na mladoboleslavském hokeji záleží," prohlásil Bukač.