BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 7:3

Na boleslavský led zavítal po roce extraligový soupeř. Domácí Bruslaři přivítali v rámci třetího kola barážové soutěže Bílé Tygry z Liberce a byla to parádní podívaná.

Liberec šel hned třikrát do vedení, ale nadšeně hrající vítěz první ligy dokázal vždycky odpovědět vyrovnáním. Ve dvou případech jej měl na svědomí útočník Petr Kafka: „Nemyslím si, že bychom zápas někde zlomili, prostě jsme se nenechali zlomit my a na každý gól Liberce jsme dokázali odpovědět. No a pak nám to tam napadalo."

Krev v žilách na zimáku tuhla ve druhé třetině, když dostal toušem do obličeje domácí démon Tomáš Demel. Po ošetření na střídačce však mohl pokračovat v zápase. „Naštěstí mě puk trefil jenom do tváře. Sice to dost bolelo, ale po chvíli už to bylo dobré," komentoval nešťastnou situaci Demel, který kromě naražené lícní kosti a škrábnutí vyvázl z nebezpečné situace bez dalších problémů.

A pak dokázal ještě skórovat. Stejně jako jemu se to jeho spoluhráčům podařilo ve druhé třetině v součtu hned čtyřikrát. Po čtvrté brance se navíc pakoval z liberecké branky boleslavský odchovanec a pamětník tří baráží v jejím dresu Marek Schwarz. „Zápas se nám nepovedl. Věděli jsme už před startem baráže, že to bude hodně vyrovnané a dnes se to potvrdilo," řekl brankář Liberce.

Ve druhém zápase se také radoval prvoligista, když Olomouc zvítězila na ledě Chomutova po výsledku 1:1 v nájezdech.

František Výborný, trenér Boleslavi: „Venku jsme chtěli urvat nějaké body, což se nám nepovedlo, a proto jsem rád, že jsme to dnes zvládli. S Libercem je to takové derby, navíc má vynikající mužstvo. Naši hráči si zaslouží za výkon vysokou známku. Vyrovnali se soupeři v rychlosti myšlení, které je v extralize přece jen trochu vyšší. Výhru samozřejmě nepřeceňujeme. Víme, že jsou to pro nás první body."

Milan Černý, asistent trenéra Liberce: „Nechci snižovat výkon soupeře, ale porazili jsme se sami. Třikrát jsme byli ve vedení a pokaždé jsme nechali soupeře srovnat. Důvodem byla nekázeň a nedůraz."

Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, Výborný), 34. Ondřej (Vrbata, Nouza), 35. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) – 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Pešina – Horinek, Bejček. Vyloučení: 8:8, navíc Štich (Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3960.
Boleslav: Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Kafka – Rys, Hrdel, Ondřej.
Liberec: Schwarz (25. Vošvrda) – Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich – Dušek, Nedvěd, Duda – Kica, Bulík, Kudrna – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Bárta, T. Urban, Špaček – Víšek.