BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4 pp

Bruslařům oproti zvyklostem nepatřil úvod utkání. Kometa totiž dokázala domácí dokonale zmrazit dvěma góly v úvodní pětiminutovce. Nejprve otevřel skóre střelou z kruhu zkušený František Ptáček, za minutu a půl slavil svůj gól také Antonín Honejsek.

Ze studené sprchy se Boleslav vzpamatovávala polovinu zápasu a mohla děkovat Růžičkovi a vychýlené mušce Brňanů, že ti neodskočili na výraznější distanc. Od poloviny utkání ale začal být domácích plný led a závěrečná pětiminutovka druhé třetiny přinesla drtivý tlak Bruslařů. Za něj byli domácí odměněni v samotném závěru, když dvanáct vteřin před sirénou ztečoval Stříteského střelu za Čiliakova záda Robar.

Jak Boleslav druhou třetinu skončila, tak třetí začala. Nejprve vyrovnal Michal Bárta, který uklidil touš do branky po přihrávce Mikulíka a aby toho nebylo málo, v téže minutě projel puk při signalizované výhodě po Robarově nahození až do klece. Brnu trvala odpověď sedmdesát sekund. To ujel po pravém křídle domácím obráncům Vondráček a pověsil puk přesně do víka.

Šest minut před koncem měl na hokejce rozhodnutí Ton, ale v zakončení jeho úniku mu zabránila hůl jednoho z obránců, a tak si mohl svůj výlet směr Růžičkova branka zopakovat. Jeho samostatný nájezd však Růžička dokázal pokrýt vyrážečkou. Pak hosty opět Boleslav zatlačila, ale ani na druhé straně už gól nepadl.

Oba celky si tak rozdělili po bodu a šlo se do prodloužení. To nemělo dlouhé trvání. Po devatenácti vteřinách ho totiž rozhodl nepokrytý Honejsek, a připsal tak druhý bod pro Kometu.

Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (M. Látal) – 4. Ptáček (J. Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, H. Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Dlapa). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4020.

Boleslav: Martin Růžička – Stříteský, Ovčačík, Trončinský, M. Hruška, Robar, Trška, R. Čermák – Klimenta, Broš, Pacovský – Bárta, D. Výborný, Mikulík – M. Látal, Kašpařík, Pabiška – Lenc, Musil, Rys – Volf.

Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Vágner – Ton, J. Hruška, J. Káňa II – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Ostřížek, Kusko.