BK Mladá Boleslav – Energie Karlovy Vary 3:1

Hokejisté Mladé Boleslavi se v dnešním 6. extraligovém kole dočkali prvních bodů před svými diváky od návratu mezi elitu. A Středočeši brali hned všechny tři, když porazili Karlovy Vary 3:1. O tříbrankové vedení domácích se postarali Milan Mikulík, Lukáš Pabiška a Radan Lenc, za hosty korigoval Jaromír Kverka mladší.

Duel byl od samého začátku spíše urputnou bitvou než pohlednou hrou pro hokejové labužníky. O trošku navrch co do počtu šancí a střel mezi tyče v ní měli domácí, ale ti se museli jako první bránit po přestupku proti pravidlům ve čtyřech, když fauloval Milan Hruška.

Bruslařský klub však zvládl oslabení skvěle. Kromě dobře pracující defenzivy v něm našlápl trochu nenápadně Mikulík, navedl si kotouč mezi kruhy a přestože s ním jeli dva hráči soupeře, dokázal bekhendem překonat gólmana Habala.

Ve 14. minutě se dostal za hostující obranu Klimenta, zkusil na Habala vyzrát zakončením mezi betony, strážce brankoviště Energie je však k sobě sklapl včas. Ještě před první přestávkou mohl zvýšit Hyka, jenž se jako první dostal k volně ležícímu puku před Habalem, ale nedokázal ho pak dostat za gólmanova záda.

Před polovinou zápasu měli Karlovarští velkou příležitost k vyrovnání, když se před nimi otevřela možnost hrát dlouhých 113 vteřin v pěti proti třem. Naložili s ní ovšem katastrofálně a Bruslařský klub je za to také potrestal. Fauly Kverky už po osmi vteřinách a poté i Davida Hrušky vyrovnaly poměr sil na ledě a právě oněch osm sekund poté stačilo při hře pět na tři domácím k tomu, aby Pabiškou přidali druhou trefu.

Na začátku 38. minuty navíc zakončil vcelku nenápadný výpad výstavní ranou zápěstím pod horní tyčku Lenc a rozjásal fanoušky svého celku potřetí. I před druhou pauzou měl obrovskou šanci Hyka, když si nabruslil na dlouhý pas mezi karlovarské zadáky, ale ani tentokrát nedokázal překonat Habala.

Agilní Hyka poté spálil i další šance, ale domácí už se především soustředili na udržení více než slibného náskoku. Z něho sice ukrojil v 52. minutě zblízka doklepávající Kverka, ale drama se nekonalo.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Myslím, že jsme začali velmi slušně. To ale nakonec všechny dosavadní domácí zápasy, až z toho mrazilo… Myslím si, že jsme mohli vést víc. Pak jsme se báli, abychom se zase nedostali do takové situace jako předchozí dva domácí zápasy, ale naštěstí jsme odskočili o dva góly. Ve třetí třetině se nám to soupeř snažil zkomplikovat a kousal, hrál velmi dobře, naštěstí však vstřelil jen jeden gól. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli."

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): „Hodně jsme se připravovali na úvod utkání a myslím, že ten se nám vcelku vydařil. Utkání jsme si pak prohráli svým způsobem sami. Rozhodovaly nerovnovážné stavy na ledě; dostali jsme branku v oslabení, šli jsme do přesilovky pět na tři, ale udělali jsme dva fauly hokejkou a soupeř to v přesilovce potrestal. I když jsme se ve třetí třetině snažili, na bodový zisk jsme nedosáhli. Domácí brali body zaslouženě."