Na předsezónní tiskové konferenci už ale všichni vzhlíželi k sezoně nové, kterou Bruslaři zahájí v pátek na domácím ledě zápasem proti Litvínovu. Oproti loňskému roku letos s nevelkými změnami v kádru. „Nebylo potřeba dělat do týmu nějaké velké zásahy, jenom jsme jej vhodně doplnili. Samozřejmě všichni věříme, že budeme silnější,“ komentoval skladbu týmu kouč Bruslařů Vladimír Kýhos. A dodal: „Jako trenéři můžeme být spokojeni. Vedení nám vyšlo vstříc u všech hráčů, které jsme si vyhlédli.“

Největší posilou na soupisce Mladé Boleslavi by měl být Michal Vondrka, který naposledy hrál za Chomutov. Sám měl několik nabídek, nakonec se rozhodl pro Boleslav. „Rozhodlo hned několik faktorů. Především korektní a přímé jednání vedení klubu, sám jsem cítil, že je tady o mě zájem. Důležitá byla také rodina, protože Boleslav je kousek od Prahy,“ vyjmenovává plusy nového angažmá. A pokračuje: „Pak také kvalita zdejšího kádru. V kabině je skvělá nálada, není tam žádný rušivý element. Máme tři velmi silný lajny a čtvrtá také nehraje špatně. A samozřejmě jsem dostatek informací od Jakuba Klepiše,“ naznačuje další možné silné hráčské spojení se svým kamarádem Vondrka. „Samozřejmě oba to jsou skvělí hráči, kteří budou důležití pro naši hru. A navíc nikdo netvrdí, že budou hrát spolu v jedné lajně,“ hlásí trochu tajemně kouč Kýhos.

Tomu přidělalo vrásky zranění brankáře Jana Růžičky, který je po operaci kolene. „Byla to samozřejmě velká komplikace, neboť se zranil v době, kdy byli všichni brankáři rozebraní,“ komentoval nepříjemnou situaci na klíčovém postu boleslavský kouč. Situaci nakonec zachránil Slovinec Gašper Krošelj. A ten svými výkony v přípravě zamotal trenérům hlavu.

„Nejsem zastáncem nějakého střídání brankářů, ale nechte se překvapit,“ nechtěl prozradit jedničku pro úvod sezony kouč Kýhos.

Celá Boleslav je teď ve velkém očekávání, jak se bude nová sezona vyvíjet. „Musíme dobře odstartovat a nasbírat na úvod co nejvíc bodů. Jinak očekávám velmi vyrovnaný ročník, kde budou opět rozhodovat maličkosti. Musíme se dostat do play-off, tam už pak je možné úplně všechno,“ předvídá Michal Vondrka. Ten se sice nedokázal v přípravných zápasech ani jednou střelecky prosadit, na druhou stranu jeho nový tým ani jednou neprohrál zápas v normální hrací době. „Netřeba to přeceňovat, přeci jenom to jsou takové poutáky. Liga bude úplně o něčem jiném,“ dodává.