Mladoboleslavští prohráli dosud jen v Olomouci, a to těsně 1:2, jinak mají na kontě čtyři vítězství. Před Ostravany i Kladnem jsou zásluhou lepšího skóre. Naposledy přetlačili v prodloužení Liberec a navázali na úspěšně zvládnuté nastavení z Pardubic. Shodou okolností zařídil druhý bod v prodloužení pokaždé útočník David Šťastný.

"Za výhru jsme rádi, ale výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Liberec měl pasáže, kdy nás zatlačil. Ty dva body jsou vybojované. Musíme výkon do příště zlepšit. Teď se nám daří, doufám, že ve Vítkovicích na to navážeme," přál si útočník Tomáš Fořt.

Vítkovičtí v úterý na ledě Sparty poprvé v sezoně nebodovali a premiérově také inkasovali více než tři branky (3:5). "Hráli jsme dobře, ale udělali jsme tolik individuálních chyb, že jsme jim ten výsledek nabídli, což je škoda, ale už je to pryč. Museli jsme se z toho ponaučit a důrazně si to ukázat u rozboru. Ale všechny myšlenky už samozřejmě směřují k zápasu s Mladou Boleslaví," uvedl pro klubový web trenér Miloš Holaň.

Možná větší starosti než poslední porážka mu přidělává rozrůstající se marodka. Ke kanonýrovi Peteru Muellerovi a kapitánovi Lukáši Krenželokovi přibyl po duelu na Spartě obránce Mário Grman. "Dostávají příležitost kluci z juniorky, což je paráda, na druhou stranu potřebujeme sbírat body, nejenom zkušenosti. Domácí zápas musíme zvládnout, protože se chceme vrátit na vítěznou vlnu. Hosté to mají ve jménu - přijede hodně bruslařské mužstvo, které je pospolu už delší dobu, mají stejný styl hry. Na to se musíme připravit," doplnil Holaň.

HC Vítkovice Ridera (3.) - BK Mladá Boleslav (2.)

Začátek zápasu: 17:30.
Nejproduktivnější hráči: Peter Krieger 5 zápasů/7 bodů (1 branka + 6 asistencí) - Róbert Lantoši 5/6 (0+6).
Statistiky brankářů: Aleš Stezka průměr 2,20 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,35 procenta - Filip Novotný 1,68 a 91,67, Gašper Krošelj 1,48 a 94,34.
Zajímavosti:
- Ostravané v neděli prohráli na ledě Sparty 3:5 a po třech výhrách a jedné porážce po samostatných nájezdech poprvé vyšli naprázdno.
- Vítkovice se vrátí domů po sérii tří duelů venku a v dosud jediném vystoupení na vlastním ledě v sezoně porazily Plzeň 4:2.
- Mladá Boleslav vyhrála třikrát za sebou a připsala si z pěti zápasů v tomto ročníku jedinou porážku.
- Bruslařský klub vyhrál tři z posledních čtyř vzájemných zápasů.