Chomutov – Boleslav 2:5

Poslední krok prý bývá nejtěžší. Hokejisté BK Mladá Boleslav však za potvrzením neúčasti v letošní baráži, kterou zajišťovala jakákoliv výhra na ledě chomutovských Pirátů, vykročili velmi rázně.

Už po čtvrt hodině hry vedli hosté na ledě Chomutova 3:0. Nejprve se trefil Pabiška a pak přišly na řadu dvě velké premiéry. Nejprve vstřelil svůj první gól v mužské extralize Oscar Flynn, po něm si premiérovou trefu připsal i Lukáš Volf, který nachytal brankáře Lukeše střelou z nulového úhlu. To gólman v opačném brankovišti doslova zářil. Jan Růžička během zápasu pokryl 59 střel Pirátů, za záda mu proklouzly jenom dva puky. 

„Zápas byla One man show našeho gólmana, který vychytal neskutečné šance. Jenom jemu můžeme děkovat, že si vezeme tři body,“ chválil brankáře kouč Boleslavi Viktor Ujčík. A pokračoval: „Zažil jsem takové zápasy z druhé strany, kdy jsme soupeře přestříleli a přehráli, ale nedokázali dát gól. V sezoně nás to stálo hodně bodů. Tentokrát to bylo opačně.“

„Jsme hrozně rádi, že to takhle dopadlo, protože Jihlava ztratila body v Litvínově a my máme jistotu extraligy pro příští rok, takže jsme si všichni velice oddychli,“ dodal ještě Ujčík.

„Musíme utkání vydýchat, byla to tragédie. Je to neomluvitelné. Pořád si říkáme, jak bychom měli hrát, protože play-out není jednoduchá soutěž,“ kroutil naopak hlavou kouč Chomutova Jan Šťastný. Piráti ještě matematickou jistotu záchrany stoprocentní nemají. 

V dalším kole se právě Piráti představí na mladoboleslavském ledě. Úvodní buly bude ve Ško-Energo Areně vhozeno tradičně v 17.30 hodin.