„Jedná se o oboustrannou dohodu. Oldrich v klubu strávil dva roky, za které mu děkujeme a do budoucna přejeme hodně štěstí,“ vysvětluje okolnosti Kotvanova odchodu sportovní ředitel boleslavského klubu Radim Vrbata.

Devětadvacetiletý Kotvan přišel do města aut před dvěma lety ze Zlína. Ve dvou sezonách v boleslavském dresu odehrál 102 utkání, v nichž nastřádal celkem 51 kanadských bodů za 8 branek a 43 asistencí.

Naopak do kádru přibyl slovinský zadák Sabahudin Kovačevič, který už v Boleslavi působil v průběhu uplynulé sezony. „Jsme rádi, že můžeme Kovu přivítat zpátky v našem týmu,“ pochvaluje si Vrbata pokračování spolupráce se zkušeným obráncem a dodává, že jeho angažování nesouvisí s Kotvanovým odchodem.

„Od května jsme řešili možnosti posílení obrany. S Kovou jsme po sezoně zůstali v kontaktu, takže je to výsledek dlouhodobějšího procesu. Už loni nám hodně pomohl, víme, co od něj můžeme čekat, už zná zdejší prostředí, trenéry i spoluhráče. Bereme ho jako kvalitní rozšíření našich obranných řad,“ říká Vrbata na adresu nové akvizice.

Sportovní ředitel klubu nevyloučil ani případné další posily. „Proces hledání cest, jak zlepšit tým, nikdy nekončí, takže na různých možnostech pracujeme de facto každý den. Nicméně platí, že chceme vidět naše hráče, hlavně mladé, v přípravných zápasech a případné rozhodnutí o dalším posílení kádru uděláme podle aktuální situace,“ hlásí Radim Vrbata.